A Pick Szeged nem tudta megismételni bravúros idegenbeli győzelmét a Csehovszki Medvegyi ellen, Skaliczki László legénysége vasárnap hazai pályán 29-22-re kikapott az orosz csapattól a férfikézilabda Bajnokok Ligája C csoportjának 6. fordulójában.

Férfi BL, 6. forduló, C csoport:
Pick Szeged - Csehovszki Medvegyi (orosz) 22-29 (8-16)

A bravúros, 26-25-ös szegedi siker után kemény visszavágásra készültek az oroszok, akik már a meccs elején elhúztak 3-1-re, de ekkor még egyenlítettek a hazaiak. A folytatásban egyre jobban ellépett az előző idényben elődöntős vendégcsapat (4-8, 7-12), és végül megnyugtató nyolcgólos előnnyel zárta az első félidőt.

A szünet után sikerült a Szegednek egy kissé lefaragni a hátrányból (14-19), sőt a félidő derekán, 17-21-nél esély volt arra, hogy három gólra csökkenjen az oroszok előnye.

A ziccert azonban nem tudták értékesíteni a szegediek, így maradt a hol öt, hol pedig hatgólos vendégvezetés, amely a hajrában egy elpackázott hazai helyzet után végül hétre nőtt.

A csoport másik mérkőzésén:
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Kadetten Schaffhausen (svájci) 31-32 (14-16)

Az állás: 1. Valladolid (spanyol) 10 pont/6 mérkőzés, 2. Csehovszki Medvegyi 9/6, 3. PICK SZEGED 6/6, 4. Aalborg (dán) 4/6, 5. Schaffhausen (svájci) 3/5, 6. Minszk 2/5

A Balatonfüred a vasárnapi visszavágón is fölényesen, kilenc góllal nyert a moldovai HC Olimpus ellen a férfikézilabda KEK-ben, a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcban, így kettős győzelemmel jutott tovább. Az első, szintén Balatonfüreden rendezett összecsapáson 27-16-ra nyertek a magyarok.

KEK, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó:
HC Olimpus (moldovai) - Balatonfüred 19-28 (8-15)
továbbjutott:
a Balatonfüred, kettős győzelemmel.

A Dunaferr a vasárnapi visszavágón is alulmaradt a Porto vendégeként a férfikézilabda EHF-kupában, így nem jutott a 16 közé.

férfi EHF-kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó:
Porto (portugál) - Dunaferr 36-22 (16-5)
továbbjutott: a Porto, kettős győzelemmel

A pályaválasztói jogukról lemondó dunaújvárosiak pénteken 37-27-re kaptak ki Portóban.

* * *

A szlovák Tatran Presov megszerezte első pontját az MKB Veszprém Bajnokok Ligája-csoportjában: az eperjesiek a Hamburggal játszottak vasárnap döntetlent.