51 év után lett ismét bajnok a Szolnok

Szolnok, 2015. május 18.
A bajnok szolnoki csapat a kupával a vízilabda országos bajnokság I (ob I) döntőjének harmadik mérkőzésén játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - A-Híd OSC Újbuda mérkőzés végén a tiszaligeti Vízilabda Arénában, Szolnokon 2015. május 18-
Szolnok, 2015. május 18. A bajnok szolnoki csapat a kupával a vízilabda országos bajnokság I (ob I) döntőjének harmadik mérkőzésén játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - A-Híd OSC Újbuda mérkőzés végén a tiszaligeti Vízilabda Arénában, Szolnokon 2015. május 18-án. A szolnokiak a harmadik mérkőzésén is legyőzték az OSC-t és ezzel aranyérmesek lettek. Szolnoki Dózsa-Közgép - A-Híd OSC Újbuda 13-7. MTI Fotó: Mészáros János
A Szolnok nyerte az aranyérmet a férfi vízilabda ob I-ben, mivel a döntő harmadik mérkőzésén is legyőzte az OSC-t.

Eredmény, E.ON férfibajnokság, döntő, harmadik mérkőzés:
Szolnoki Dózsa-Közgép VSC - A Híd-OSC-Újbuda 13-7 (1-1, 4-4, 2-0, 6-2)
a góldobók: Tóth M. 4, Varga Dé. 3, Vámos 2, Madaras 2, Gocic 1, Aleksic 1, illetve Hegedűs 2, Kayes 2, Brguljan 1, Salamon 1, Gór-Nagy 1
A párharc végeredménye: 3-0 a Szolnok javára.

A hazai kupagyőztes, bajnoki alapszakaszelső Tisza-partiak hat góllal, 13-7-re verték a fővárosiakat, így 1964 óta, azaz 51 éve először végeztek az élen. A mostani a hetedik elsőségük, korábban 1954-ben, 1957-ben, 1958-ban, 1959-ben, 1961-ben és 1964-ben győztek.

Nem volt kérdés az idén, hogy melyik a legjobb magyar csapat Forrás: MTI/Mészáros János

A Bajnokok Ligája hatos döntőjében is érdekelt Szolnok a második negyedben 4-1-es hátrányba került, onnantól viszont 12-3-ra hozta a hátralévő szakaszt.

A friss bajnok veretlenül nyerte az alapszakaszt és minden mérkőzésén győzött a rájátszásban.