A nagyok nem hagytak esélyt a kicsiknek, nagyjából így lehet összefoglalni a jégkorong-világbajnokság csütörtöki játéknapját. Meglepő módon Kanadának volt a legnehezebb dolga, a németek a harmadik harmad elején még 2-2-re álltak ellenük.

Pedig nem is a most érkezett NHL-es kapus, Greiss állt a német kapuban, hanem az otthoni bajnokságban védő Pielmeier, akit a negyedik percben felavatott Hall, aki a tavalyi meccsen hármat ütött a tíz kanadai gólból, idén pedig eddig minden találkozón eredményes volt.

Hat perc alatt visszajöttek a meccsbe

A németek szereztek egy gólt az első harmadban, mégis maradt az 1-0 Kanadának, mert Fausernek a korcsolyájáról pattant be a korong. A második harmad elején Perry használt ki egy emberelőnyt, de a németek minden sportágban nagy küzdők, és ezt most is megmutatták, két látványos góllal hat perc alatt egyenlítettek, így az utolsó 20 perc 2-2-ről indult.

Perry megint betalált, három gólnál jár a tornán Forrás: AFP

A csoda azonban elmaradt végül, Kanada megnyomta az utolsó harmadot, és így 5-2-es sikerével a finnekkel együtt továbbra is százszázalékos.

Az amerikaiak simán leverték a franciákat

A másik szentpétervári meccsen a franciák a második harmad közepéig tartották magukat, aztán az amerikaiak öt perc alatt megmutatták, hogy pénteken a magyar válogatott borzasztó nehéz meccsre számíthat. Az amerikai kapuban Condon 19 védéssel ért el shutoutot.

A cseh kapus második nullázása

A moszkvai csoportban a csehek gólzáport rendeztek, hét góllal szórták meg a norvégokat, és a hétből hat találat egyenlő létszám mellett született. A cseh kapus, Furch 26 lövést gyűjtött be, és a tornán második meccsét hozta le kapott gól nélkül.

A csehek vezetik a csoportot, de az oroszok ott loholnak a nyomukban, mivel a torna eddig legnagyobb különbségű győzelmét aratva 10-1-re ledózerolták a dánokat. A meccs legjobbja Sipacsjov volt, aki két gólja mellett hármat előkészített, így a gólok feléből kivette a részét, de a sortársai sem aprózták el, Panarin 1+4-gyel, Dadonov 1+3-mal zárt.

Alaposan kitömték az oroszok a dánokat Forrás: AFP

jégkorong-világbajnokság, 4. forduló, A csoport:
Csehország - Norvégia 7-0 (3-0, 4-0, 0-0)
gól: Cervenka (6.), Zohorna (10.), Kousal (20.), Kaspar (23., 40., a második emberelőnyből), Simek (29.), Repik (35.)

Oroszország - Dánia 10-1 (3-0, 4-1, 3-0)
gól: Marcsenko (3.), Csudinov (13., ee.), Zajcev (14.), Mozjakin (31., 34., az első ee.), Sirokov (34.), Dadonov (38.), Sipacsjov (42., 45., az első ee.), Panarin (56., ee.), illetve Hansen (30.)

A csoport állása: 1. Csehország 11 pont, 2. Oroszország 9, 3. Svédország 8, 4. Svájc 7, 5. Norvégia 5, 6. Dánia 4, 7. Kazahsztán 2 (12-19), 8. Lettország 2 (8-15)

B csoport:
Egyesült Államok - Franciaország 4-0 (0-0, 3-0, 1-0)
gól: Wideman (35., ee.), Murphy (37.), Compher (40.), Skjei (42.)

Kanada - Németország 5-2 (1-0, 1-2, 3-0)
gól: Hall (4., 44.), Perry (24., ee.), Jenner (47.), Ceci (54., ee.), illetve Reimer (32.), Akdag (38.)

A csoport állása: 1. Kanada 12 pont (25-4), 2. Finnország 12 (17-5), 3. Egyesült Államok 6 (13-11), 4. Szlovákia 6 (12-11), 5. Franciaország 5, 6. Németország 4, 7. Fehéroroszország 3, 8. Magyarország 0