Magas lázzal és keringési zavarokkal kórházba szállították Corina Morariut. Az orvosok szerint a nagy meleget nem bírta a 23 éves teniszezőnő szervezete.

Az amerikai játékos a leukémia egyik ritka változatában szenved, június 15-én három hetes kemoterápiás kezelés után térhetett vissza otthonába. Morariu párosban két Grand Slam-tornát nyert meg, ezenkívül 12 WTA-versenyen végzett az első helyen. Két évvel ezelőtt Lindsay Davenport oldalán győzött Wimbledonban, idén az ausztrál nyílt bajnokságon a dél-afrikai Ellis Ferreirával bizonyult a legjobbnak. "Nagyon sajnálom Corinát, de azért nem kell félteni. Ő nem az típus, aki könnyen megadja magát. Biztos vagyok benne, hogy rövidesen visszatér a teniszpályára" - mondta Davenport.

Montreal, a Mesterszéria 6. állomása, 2,95 millió dollár összdíjazás, negyeddöntő:
Santoro (francia) - Ulihrach (cseh) 6:3, 4:6, 6:1
Rafter (ausztrál, 9.) - Ferrero (spanyol, 4.) 7:5, 4:6, 6:2
Haas (német) - Clément (francia, 10.) 6:2, 6:4