Gubacsi Zsófia és Sávolt Attila révén két magyar teniszező is bejutott a héten zajló tenisztornákon a negyeddöntőbe. Gubacsi játék nélkül lépett tovább a Porto Openen, miután ellenfele lábsérülés miatt visszalépett, Sávolt pedig a tuniszi challenger-versenyen győzte le argentin ellenfelét.

Már a negyeddöntőben van Gubacsi Zsófia a Porto Open elnevezésű, 140 ezer dollár összdíjazású tenisztornán. A magyar teniszezőnő idei legkönnyebb napján van túl, ellenfele, a horvát Silvija Talaja ugyanis lábsérülése miatt visszalépett. Gubacsi a legjobb nyolc között a zimbabwei Cara Black ellen a centerpálya második találkozóján délután öt óra tájban mérkőzik majd. A nap másik kiemelt összecsapást a spanyol Montolio és a görög Daniilidou vívja, de izgalmas lehet a tavaly döntős spanyol Serna és a szlovák Cervanova mérkőzése is.

Eredmények, Porto Open (140 ezer dollár)
C. Black - Lino 6:3, 6:2

Jelena Dokic menetel, Mary Pierce viszont kiesett a szintén 140 ezer dolláros Sarasota Openen. Az első helyen kiemelt jugoszláv játékos nem sokat vacakolt az izraeli Smashnova ellen, hiszen pillanatok alatt legyőzte 6:1, 6:0-ra. Következő ellenfele a szebb időket is megélt, ám ismét jó formába lendült svájci Patty Schnyder lesz. A második helyen rangsorolt amerikai Meghann Shaughnessy 6:2, 6:3-ra verte a német Weingartnert. A nap meglepetését az orosz Miskina szolgáltatta, aki nem tisztelve a nagy nevet, a döntő játszmában, rövidítésben 6:4, 3:6, 7:6-ra verte Mary Pierce-t.

Eredmények, Sarasota Open (140 ezer dollár)
Suarez - Bedanova j.n., Bedanova csuklósérülés miatt visszalépett

Marosi Katalin után Kapros Anikó is kiesett a 75 ezer dollár összdíjazású dubai ITF-tornán. A tavalyi döntős magyar teniszező nem bírt a japán Shinobu Asagoe játékával és 55 perc alatt 6:3, 6:1-es vereséget szenvedett. Pedig Anikó jól kezdett, az első hat játékból kétszer is elvette ellenfele adogatását, sajnos ennyiszer el is vesztette az övét. 3:3 után Asagoe összekapta magát és 34 perc alatt 6:3-ra hozta a szettet. A második játszmában már nem volt esély, a japán teniszező gyorsan eldöntötte a találkozó végkimenetelét. "Szerencsém volt. Jól játszottam, ellenfelem viszont sokat hibázott" - summázta a találkozót Asagoe, aki jelenleg jócskán Kapros mögött, a 168. helyen található a világranglistán.

Dubai (75 ezer dollár)
2. forduló:
Szisszojeva - Noorlander 6:1, 6:2
Asagoe - Kapros 6:3, 6:1
Kukalova - Krejcova 4:6, 6:3, 6:4
Dyberg - Vento-Kabchi 7:6, 6:4

Tovább folytatta jó szereplését a tuniszi 75 ezer dolláros challenger-versenyen Sávolt Attila, aki második kiemeltként biztosan győzött a dallamos nevű argentin Vassallo Arguello ellen (6:2, 6:2). A következő körben az ötödik kiemelt holland Sluiter lesz az ellenfele, ha győz, akkor az elődöntőben a Gross (német) - Blanco (spanyol) találkozó győztese következik. Attila párosban is remekül helyt állt, ám hiába győzött az első fordulóban a brazil Ricardo Mello, Daniel Melo duó ellen (7:5, 6:4), társa, a svéd Magnus Norman egyesben megsérült, így a páros viadaltól is kénytelen volt visszalépni.

Eredmények, Férfiak, Tunisz (75 ezer dollár)
Sukin - D. Perez 2:6, 6:1, 6:2