A Patraszban zajló nőitorna Európa-bajnokságon pénteken Oroszország nyerte a csapatversenyt, az ezüstérmet Hollandia, a bronzot Olaszország kapta. A magyar válogatott a 10. helyen zárt.

Maráczi Márta szövetségi kapitány az Eb előtt a felnőtt és a junior csapatunkat egyaránt a 10. hely környékére várta, s a "kicsik" nem is okoztak csalódást. Még csütörtökön a 23 válogatott közül a 9. helyen zártak. Az Eb-t az oroszok nyerték, megelőzve a románokat és a franciákat.

Felnőtt csapatunk pénteken a délelőtti programban szerepelt. A lebonyolítás értelmében minden csapat szerenként három versenyzőt nevezhetett, s minden gyakorlat pontszáma beleszámított az értékelésbe. A csupán 16,5 éves átlagéletkorú válogatottunkban Kiss Renáta, Strifler Angéla és Szarka Krisztina egyaránt négy gyakorlatot mutatott be.

Tizenhárom válogatott bemutatkozása után csapatunk a 4. helyen állt Hollandia, Bulgária és Csehország mögött, ám a sportágban meghatározó nemzetek az esti programban következtek, így várható volt, hogy több helyet visszacsúszik. Így is történt, de a Kiss Renátáék által megszerzett 10. hely megfelel az elvárásoknak.

Az aranyérmet a legnagyobb esélyesnek számító oroszok szerezték meg, akik két olimpiai bajnokot, Horkinát és Zamolodcsikovát is felvonultattak. A csapatban olimpiai bajnok románok az Eb-n versenyzőik formahanyatlása miatt nem indultak. A korábbi évek eredményeihez képest meglepetés, hogy az ukránok (a 2000. évi Eb ezüstérmesei) nem állhattak fel a dobogóra. A tavalyi genti vb-n a világ élmezőnyébe berobbant hollandok második helye azonban nem nevezhető nagyon nagy szenzációnak.