Az ötödik helyen kiemelt, hazai pályán játszó Jelena Gyementyjeva lesz a címvédő, szintén orosz Anasztaszja Miszkina (3.) ellenfele a moszkvai nőitenisz-torna vasárnapi döntőjében.

A hazai közönség előtt szereplő Anasztaszja Miszkina két szoros játszmában legyőzte a hétfőtől ismét világelső amerikai Lindsay Davenportot, így bejutott a moszkvai tenisztorna döntőjébe. A harmadik helyen kiemelt címvédő orosz sztár, aki megnyerte az idei francia nyílt bajnokságot, 1:18 óra alatt "hozta" a mérkőzést másodikként rangsorolt ellenfelével szemben.

A másik elődöntőben Jelena Gyementyjeva az előző körben az amerikai Venus Williamst "elsöprő" honfitársával, Jelena Bovinával mérkőzött, s végül 1:39 óra alatt két játszmában győzött a rengeteg hibával tarkított találkozón.

WTA-torna, Moszkva (1,3 millió dollár, szőnyeg), elődöntő
Miszkina (orosz, 3.) - Davenport (amerikai, 2.) 6:4, 7:6
Gyementyjeva (orosz, 5.) - Bovina (orosz) 6:4, 7:5

WTA-torna, Taskent (140 000 dollár, kemény pálya), elődöntő:
Razzano (francia, 9.) - Barna (német, 5.) 6:2, 6:2
Vaidisova (cseh) - Shaughnessy (amerikai, 2.) 6:1, 5:7, 7:6 (7-1)

Az argentin Guillermo Canas és a spanyol Feliciano Lopez játssza a vasárnapi finálét a Bécsben zajló, 682 750 euró összdíjazású férfi tornán. Előbbi a német Tommy Haast, utóbbi az olasz Davide Sanguinettit verte az elődöntőben, egyformán két sima szettben. Moszkvában Rusedski és Juzsnij küzd majd a trófeáért.