A második helyen kiemelt német Tommy Haas bejutott a negyeddöntőbe az egyesült államokbeli Memphisben zajló, 690 ezer dollár összdíjazású férfitenisz-tornán, ugyanakkor két hazai versenyző, Vince Spadea (3. kiemelt) és Mardy Fish (6.) kiesett. Bogotában nincs már magyar egyéniben, miután Szávay Ágnes és Gubacsi Zsófia is vereséget szenvedett a 2. körben.

Szoros mérkőzésen jutott túl a második fordulón Memphisben a német Tommy Haas. A viadalon 1999-ben már diadalmaskodó játékos - akit ezúttal a 2. helyen emeltek ki a szervezők - az amerikai Kevin Kimet győzte le 7:6, 6:3-ra.

"Nehéz dolgom volt, mert ellenfelem nem követett el alapvonal-hibákat, s valóban arra kényszerített, hogy a lehető legjobb teljesítményemet vegyem elő" - nyilatkozta Haas, aki a következő körben a kanadai Dancevicet legyőző, 5. kiemelt Xavier Malisse ellen lép pályára.

Gambill (amerikai) - Labadze (grúz) 7:6, 7:6

A harmadikként rangsorolt brit Tim Henman, valamint a horvát Ivan Ljubicic is bejutott a 765 ezer euró összdíjazású rotterdami férfitenisz-torna negyeddöntőjébe.

ATP-torna, Rotterdam (800 ezer euró), nyolcaddöntő:
Henman (brit, 3.) - Llodra (francia) 6:4, 6:1
Ljubicic (horvát) - Schalken (holland) 6:4, 5:7, 6:3

a negyeddöntő párosítása: Federer-Davigyenko (orosz, 6.), Henman-Ancic, T. Johansson-Stepanek (cseh), Ljubicic-Schrichapan (thaiföldi)

Linyeckaja (orosz) - Morigami (japán) 6:2, 6:2

Az első két kiemelt továbbjutott a bogotai torna 2. fordulójából, a kolumbiai Zuluaga az argentin Diaz-Olivát verte magabiztosan, míg az olasz Pennetta a selejtezőből főtáblára került Szávay Ágnest búcsúztatta. Nem maradt versenyben magyar az egyéniben, ugyanis Gubacsi Zsófia is kikapott, őt a cseh Strycova páholta el.