Az első helyen kiemelt francia Amélie Mauresmo számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a sydneyi keménypályás tenisztornán.

Mauresmo a szerb Jelena Jankoviccsal találkozott a legjobb nyolc között és két játszmában szenvedett vereséget. A francia kiválósággal ellentétben a harmadikként rangsorolt belga Kim Clijsters bejutott az elődöntőbe, miután könnyedén legyőzte az izraeli Shahar Peert.

A férfiaknál a második kiemelt Nyikolaj Davigyenko volt a játéknap legnagyobb vesztese: az orosz játékos az első, 6:4-re elveszített szett után feladta mérkőzését a francia Paul-Henri Mathieu ellen.

Az eső miatti szünnapot követően szerdán folytatódhatott a játék Aucklandben, a 416 ezer dollár összdíjazású férfi viadalon, melyen a hatodik helyen kiemelt Juan Carlos Ferrero már az első fordulóban kiesett. A spanyol játékos a chilei Nicolas Massutól kapott ki sima két játszmában.

ATP-torna, Auckland (416 ezer dollár), 1. forduló:
Ancic (horvát, 2.) - Rosol (cseh) 6:3, 7:6 (7-4)
Fish (amerikai) - Kendrick (amerikai) 6:2, 6:4

A vártnál lényegesen nehezebben, csupán három szoros játszmában győzött a világelső Roger Federer a cseh Radek Stepanek ellen az Australian Open melbourne-i férfi előtornáján, a meghívásos Kooyong Classicon.

A svájci sztár az erős szélben lejátszott, több mint kétórás összecsapáson az első játszmát rövidítésben megnyerte, míg a másodikat hasonló körülmények között elveszítette, s a döntő szettet is csak tie-break-ben tudta a maga javára fordítani. Az argentin David Nalbandian kikapott Marat Szafintól, majd térdsérülésre hivatkozva visszalépett a további küzdelmektől. A helyét a folytatásban a chilei Fernando González veszi át.

eredmények, 1. játéknap:
Federer (svájci) - Stepanek (cseh) 7:6 (7-2), 6:7 (4-7), 7:6 (7-5)
Roddick (amerikai) - Haas (német) 6:2, 6:3
Szafin (orosz) - Nalbandian (argentin) 5:7, 6:1, 6:2
Murray (brit) - Ljubicic (horvát) 6:4, 6:2

A szerdai győztesek az elődöntőben folytatják, a vesztesek az 5-8. helyért csatáznak.