Szávay Ágnes vereséget szenvedett a nyolcaddöntőben az indiai Bangaloréban zajló 600 ezer dollár összdíjazású nőitenisz-tornán.

Az ötödik helyen kiemelt magyar játékos három szettben kapott ki a világranglistán 83. üzbég Akgul Amanmuradovától. A mérkőzés 2 óra 34 percig tartott.

A WTA honlapja szerint Szávay az első játszmát 6:4-re megnyerte, majd a másodikban rögtön elvette ellenfele adogatását, és már 4-2-re is vezetett. A nyolcadik játékban ugyanakkor elveszítette a sajátját, így odalett az előny, s végül rövidítésben alulmaradt.

A harmadik szettben rosszul kezdett, nem tudta hozni szervajátékát, a hatodik gémben viszont elvette a 192 centis Amanmuradova adogatását, ezzel egalizált.

Végül a kilencedikben megint csak eredménytelenül adogatott, ez pedig már döntőnek bizonyult. Sokatmondó adat, hogy az üzbég játékos 16 ászt ütött a meccsen, ez még a férfi mezőnyben is elég jónak számítana.

eredmény, nyolcaddöntő:
Amanmuradova (üzbég) - Szávay Ágnes (5.) 4:6, 7:6 (7-4), 6:4

Ezt megelőzően egyszer találkozott egymással a két teniszező: tavaly Wimbledonban, a selejtező harmadik fordulójában Szávay nyert 6:1 6:3-ra.

Az első helyen kiemelt chilei Fernando Gonzalez két játszmában nyert az izraeli Dudi Sela ellen a 436 ezer dollár összdíjazású Las Vegas-i férfi torna első fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé. Ugyanakkor búcsúzott a hatodikként rangsorolt francia Michael Llodra.

eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Gonzalez (chilei, 1.) - Sela (izraeli) 6:2, 7:6 (7-2)
Bagdatisz (ciprusi, 3.) - Spadea (amerikai) 7:6 (7-5), 6:1
Starace (olasz, 5.) - Berlocq (argentin) 7:6 (7-5), 6:0
Anderson (dél-afrikai) - Llodra (francia, 6.) 6:2, 7:6 (7-2)
Guccione (ausztrál) - Hanescu (román) 2:6, 6:4, 7:6 (7-5)
Gulbis (lett) - Massu (chilei) 7:5, 4:6, 6:4
Benneteau (francia) - Björkman (svéd) 6:4, 7:6 (7-4)
Isner (amerikai) - Falla (kolumbiai) 4:6, 6:3, 6:4
Delic (amerikai) - Melzer (osztrák) 7:5, 7:6 (7-2)
Luczak (ausztrál) - Zverev (német) 6:2, 1:0-s állásnál térdsérülés miatt Zverev feladta

A második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal bejutott a legjobb nyolc közé az 1,4 millió dollár összdíjazású dubaji férfi versenyen. A 21 éves spanyol klasszis 1 óra 11 perc alatt diadalmaskodott az orosz Mikhail Ledovszkij fölött.