Nem ment el szó nélkül a csütörtöki páratlan magyar éremeső mellett a görögök egyik úszója a debreceni Eb-n. A 200 pillangón a két magyar, Cseh László és Biczó Bence mögött bronzérmet szerző Joannisz Drimonakoszt kiakadt a viadalon tapasztalt magyar hegemóniától.

"Itt voltam egy hónappal ezelőtt vendégúszóként a magyar országos bajnokságon is, és úgy látom, azóta semmi nem változott. Most is mindent a magyarok nyernek, mintha ez is egy ob lenne" - méltatlankodott a görög úszó.

A magyarok csütörtökön egy nap alatt négy aranyérmet, két ezüstöt és három bronzot gyűjtöttek be, és az éremtáblázat élére ugrottak.

Drimonakosz csütörtökön harmadikként ért célba a 200 pillangó döntőjében Cseh és Biczó mögött, ezzel országa harmadik érmét szerezte a debreceni Eb-n. A görögök eddig egy arannyal és két bronzzal holtversenyben a 6. helyen állnak az éremtáblázaton, amelyet a magyarok 6-5-5-ös mérleggel vezetnek.