Nem volt jó napjuk a briteknek a US Openen, a férfiaknál Andy Murray, a nőknél a magyar származású Johanna Konta búcsúzott a nyolcaddöntőben.

A harmadik kiemelt Murray a dél-afrikai Kevin Andersontól kapott ki, aki 16. próbálkozásra tudott legyőzni egy top 10-es játékost egy Grand Slam-tornán. Anderson korábban hétszer játszhatott nyolcaddöntőt, de most először sikerült bejutnia a negyeddöntőbe.

Murray ellen eddig 1-5 volt a mérlege, ezen sikerült most kozmetikáznia, amiben szerepet játszott a 81 nyerő ütése, köztük 23 ász, igaz, volt 57 ki nem kényszerített hibája is. Wayne Ferreira 1992-es negyeddöntője óta nem volt dél-afrikai teniszező a 8 között a US Openen, Anderson most ezen a téren is javított a statisztikán. Murray számára a mostani vereség azt jelenti, hogy a Grand Slam-tornákon 18, sorozatban elért negyeddöntő után ezúttal nem jutott el a legjobb nyolcig.

Murray fájdalmas arckifejezése érthető, nem ment neki a játék Anderson ellen Forrás: AFP

Négy harminc feletti a legjobb nyolc között

Roger Federer ellenben ott van a legjobb nyolcban, aki három szettben győzte le az amerikai John Isnert. Mivel Isner a nagy szerváiról híres, nem csoda, hogy a három játszmából kettő is rövidítésben dőlt el, az már annál inkább, hogy az első tie-breakben Isner nem csinált pontot, ami korábban egyszer sem fordult elő vele karrierje 428 tie-breakje során.

A negyeddöntőben négy játékos, Federer, valamint Feliciano Lopez, Jo-Wilfried Tsonga és Stan Wawrinka is túl van már a harmincon, a US Openen legutóbb 1982-ben fordult elő, hogy négy olyan teniszező (Jimmy Connors, Tom Gullikson, Guillermo Vilas, Kim Warwick) volt a nyolc között, aki már átlépte a harmadik x-et.

eredmények, nyolcaddöntő, férfiak:
Federer (svájci, 2.) - Isner (amerikai, 13.) 7:6 (7-0), 7:6 (8-6), 7:5
Anderson (dél-afrikai, 15.) - Murray (brit, 3.) 7:6 (7-5), 6:3, 6:7 (2-7), 7:6 (7-0)
Gasquet (francia, 12.) - Berdych (cseh, 6.) 2:6, 6:3, 6:4, 6:1
Wawrinka (svájci, 5.) - Young (amerikai) 6:4, 1:6, 6:3, 6:4