Fucsovics Márton karriercsúcsa a világranglistán

FUCSOVICS Márton
Fucsovics Márton öt helyet javított a világranglistán
Fucsovics Márton 16 helyet előrelépve a 84. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján.

A magyar éljátékos három hónap szünet után, egy hete tért vissza a top 100-ba, korábbi legjobbja a 99. hely volt. A múlt héten Bázelben versenyzett, ahol a selejtezőből két győzelemmel feljutott a főtáblára, majd további két meccset nyerve a negyeddöntőbe került - életében először. Ott csak több mint háromórás csatában maradt alul az ATP-rangsorban akkor negyedik, címvédő Marin Ciliccsel szemben, aki az ötödik helyre csúszott vissza.

Fucsovics Márton 16 helyet előrelépve a 84. helyen áll a világranglistáján Forrás: MTI/Illyés Tibor

A 25 éves nyíregyházi teniszezőnek - aki a hét legnagyobb ugrását produkálta a top 100-ban - minden bizonnyal ez volt az idei utolsó tornája.

A rangsor élén nem történt változás, továbbra is Rafael Nadal vezet a Bázelben nyolcadszor bajnok Roger Federer előtt.

A spanyol sztár a héten Párizsban indul, svájci riválisa azonban pihen, és csak a jövő vasárnap rajtoló londoni ATP-világbajnokságon versenyez ismét.