Sílécekkel korláton táncoló norvég bajnok Koreában

2016 Visa U.S. Freeskiing Grand Prix - Day 4 GettyImageRank2 Finish People Competition SPORT HORIZONTAL Full Length Snowboarding Norway USA California One Person Winter Sport ADULT Men Photography Mammoth Lakes Extreme Sports Third Place Final Round MAMMO
MAMMOTH, CA - JANUARY 24: Oystein Braaten of Norway competes to a third place finish in the Men's Slopestyle Final at the 2016 Visa U.S. Freeskiing Grand Prix at Mammoth Mountain Resort on January 24, 2016 in Mammoth, California. Sean M. Haffey/Getty Images/AFP
A norvég Öystein Braten lett az olimpiai bajnok a síakrobatika férfi slopestyle versenyében Phjongcshangban.

A Bogvang Phoenix Havas Parkban kialakított pályán vasárnap először a kétfutamos selejtezőt rendezték meg a trükkös akadályversenyben. A döntőben minden résztvevőnek három csúszása volt, és mindenkinek a legjobb eredménye számított.

A későbbi bajnok Braaten rögtön elsőre olyan magas pontszámot (95) kapott a zsűritől, amit senki nem tudott megjavítani.

A dobogó második fokára az amerikai Nicholas Goepper állhatott fel, míg a bronzérmet a kanadai Alex Beaulieu-Marchand szerezte meg. Érdekesség, hogy az idei X Games-bajnok (az extrém sportok seregszemléjének győztese), a svéd Henrik Harlaut a döntőbe sem tudott bekerülni, csak 17. lett a selejtezőben.
A slopestyle-pálya első felében korlátokon kellett trükköket bemutatni, a második felén pedig három ugrást kellett végrehajtani.

Síakrobatika, férfi slopestyle, olimpiai bajnok: Öystein Braten (Norvégia) 95,00 pont