A magyarok további hat érmet lapátoltak össze a kajak-kenu Eb-n

DEVECSERINÉ TAKÁCS Kincső, kajak-kenu
Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső kiemelkedik a magyar mezőnyből
A magyar versenyzők két aranyat, kt ezüstöt valamint két bronzérmet gyűjtöttek a vasárnapi 200 méteres döntőkben a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Elsőként Kozák Danuta érkezett a női K-1 200 méteres olimpiai versenyszám döntőjére. A délelőtt 500 méteren aranyérmet nyerő ötszörös olimpiai bajnok rosszul rajtolt, de hatalmasat küzdött az éllovas lengyel Marta Walczykiewiczcel, így ezüstöt szerzett. Kozák délelőtt elmondta, hogy nagyon fáradtnak érzi magát, és bravúrnak érezné, ha ebben a futamban dobogós helyen végezne.

Kozák Danuta a női kajak egyesek döntőjében Forrás: MTI/Kovács Tamás

Ezt követően Birkás Balázs szintén ötkarikás számban, férfi K-1 200 méteren volt érdekelt, de sajnos csak az utolsó helyet szerezte meg a futamban. Szégyenkeznie azonban nem kell, ugyanis a kilencfős mezőny egy másodpercen belül volt.

A délelőtt párosban aranyérmes Balla Virág a C-1 200 méteres olimpiai szám döntőjében volt érdekelt. A magyar versenyző remekül kapta el a rajtot, végig tapadt az orosz Olesia Romasenkóra, végül a lenyel Dorota Borowska mögött a harmadik helyen ért célba, újabb érmet szerezve a magyar csapatnak a belgrádi Európa-bajnokságon.

Balla Virág két arannyal és egy bronzzal zárta az Európa-bajnokságot Forrás: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

A női K-2 200 méteres döntőjében a Hagymási Réka, Szabó Ágnes egység óriásit versenyzett, és csak centikkel maradtak le a bronzérmes helyezésről. Az első helyen befutó portugál Teresa Portela, Joana Vasconcelos duó mögött is csak két tized másodperccel maradtak le.

A férfi C-2 200 méteres fináléjában a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám egység volt érdekelt. A magyar páros nagyon jól kapta el a rajtot, bár az Alexander Kovalenko, Ivan Shtyl alkotta orosz duó komoly előnyre tett szert. A hajrában Fekete és Hajdú végig a második-harmadik helyen lapátoltak, de nagyon sűrű volt a mezőny, ráadásul Fekete is korábban rúgta be a hajót a kelleténél.

A hivatalos eredményre csak percek múlva derült fény. A magyar hajó sajnos csak az ötödik helyen ért célba.

A férfi K-2 200 méteres döntőjében a Balaska Márk, Birkás Balázs duó remekül kapta el a rajtot, és már az első pillanatban érződött, hogy érmet fognak nyerni. A tavalyi világ- és Európa-bajnok páros végül a harmadik helyen ért célba, megszerezve ezzel a magyar csapat 12. érmét a belgrádi Eb-n.

Balla Virág (elöl) és Takács Kincső egység két aranyérmet nyert a vasárnapi döntőkben Forrás: MTI/Mkksz / Szalmás Péter

A nap utolsó 200 méteres fináléjában a kenus Balla Virág, Takács Kincső egység nagyon erősen rajtolt, majd fantasztikus hajrát követően maguk mögé utasították a fehérorosz és az orosz egységet, így a délelőtti 500 után a délutáni 200 méteres futamon is aranyérmet szereztek.

A magyar egység fél másodpercet vert a mezőnyben egy olyan versenyszámban, ahol tizedek szoktak dönteni.

Takács Tamarának nem akadt ellenfele az 5000 méteres távon Forrás: MTI/Kovács Tamás

A 200 méteres finálék után vasárnap délutánra már csak az 5000 méteres döntők voltak hátra. A férfiak mezőnyében kajakos Varga Ádám a 11. helyen végzett, míg a kenusok között Kiss Tamás a 13. helyen ért célba.

A női mezőnyben a kajakos Takács Tamara hatalmas fölénnyel, több mint 200 méter előnnyel nyerte az 5000 méteres versenyszámot.

Az igazi küzdelem csak az első körig tartott, a 22 éves versenyző már az elején robbantott, és mindenkit maga mögött hagyott, így Bodonyi Dóra tavalyi Eb-győzelme után ismét magyar versenyző nyert ezen a távon.

Lakatos Zsanett szerezte a magyar csapat 15. érmét az Európa-bajnokságon Forrás: MTI/Kovács Tamás

Az Európa-bajnokság utolsó versenyszámában a kenus Lakatos Zsanett ezüstérmes lett az 5000 méteres távon. A 23 éves versenyző a rajtot követően a második helyen lapátolt, míg a fehérorosz Volha Klimava állt az élre. A folytatásban a mezőny teljesen szétszóródott, nem nagyon voltak előzések,

Lakatos is magabiztosan tartotta a pozícióját, aki így megszerezte a magyar csapat 15. egyben utolsó érmet a belgrádi Európa-bajnokságon.