Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Harry Kane duplájával hátrányból fordított a Tottenham az Arsenal ellen az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának rangadóján. A 2-1-es sikerrel a hazaiak meg is előzték a londoni riválist a tabellán. A Chelsea győzött az Aston Villa otthonában, és már hét ponttal vezet a botló ManCity előtt.

Vereséggel jubilált Arséne Wenger, az Arsenal labdarúgócsapatának menedzsere, aki 700. bajnokiján ült az Ágyúsok kispadján.

Harry Kane duplázott Forrás: AFP/Ben Stansall

A 11. percben még örülhetett, mert Welbeck beadását követően Giroud gyatrán lőtt, a lecsorgó labda így tökéletes gólpassz volt Özilnek (0-1).

A Tottenham próbált újítani, de úgy tűnt, nem sikerült gólt szerezni Ospina kapusnak. aztán az 56. percben a forduló előtt tíz bajnoki találatánál járó Kane egy kapus által kitolt labdát közelről pofozott a hálóba (1-1).

A 86. percben pedig Bentaleb bal oldali beadását fejelte a hálóba a Spurs csatára (2-1).

A Tottenham ezzel 43 pontnál jár már, egy ponttal megelőzte az Arsenalt, és jelenleg nemzetközi kupaszereplést jelentő pozícióban van.

Az éllovas Chelsea hétpontosra növelte az előnyét, mivel idegenben legyőzte az Aston Villát, míg legfőbb üldözője, a címvédő Manchester City döntetlent játszott kieső helyen álló vendégével, a Hull Cityvel. A manchesteriek ráadásul 92. percben szerzett góllal mentettek pontot.

Az idény meglepetéscsapata, a Southampton a 93. percben szerezte győztes gólját a Queens Park Rangers otthonában, és sikerével a vasárnap pályára lépő Manchester Unitedet megelőzve feljött a harmadik helyre.