Bogdán óriásit hibázott, kikapott a Liverpool

Bogdán Ádám, Liverpool, foci
Liverpool's Hungarian goalkeeper Adam Bogdan warms up ahead of the English Premier League football match between Watford and Liverpool at Vicarage Road Stadium in Watford, north of London on December 20, 2015. AFP PHOTO / BEN STANSALL
A Liverpool színeiben először védhetett Bogdán Ádám bajnoki mérkőzésen, azonban az ő kapitális hibája is kellett ahhoz, hogy csapata 3-0-s vereséget szenvedjen Watfordban a Premier League 17. fordulójában.

Eredmény, Premier League, 17. forduló:
Watford - Liverpool 3-0 (2-0)
gól: Aké (3.), Ighalo (15., 85.)

Miután Simon Mignolet vádlisérülése nem jött rendbe, a Ligakupában eddig remeklő Bogdán Ádám került a Liverpool kezdőcsapatába a Watford elleni idegenbeli bajnokin.,

A Premier League 17. fordulójának vasárnapi mérkőzését azonban nem kezdte jól a magyar kapus, a 3. percben egy bal oldali szögletet követően úgy tűnt, simán lehúzza a labdát, ami azonban kicsúszott a kezei közül, Nathan Ake ott termett, és közelről a hálóba lőtt (1-0).

A BBC élő hírfolyamában a tudósító régóta nem látott potyagólként emlegette a mozdulatot, és bár sokan felvetették a szabálytalanság kérdését, Mark Clattenburg azért nem adta meg, mert Bogdán nem birtokolta a labdát.

A 15. percben növelte előnyét a Watford, ezúttal Skrtelről Ighalo elé pattant a labda, ő pedig nem hibázott (2-0).

Bogdán Ádám Forrás: AFP/Ben Stansall

A 30. percben Skrtel megsérült, le is kellett cserélni, öt perc múlva Bogdán ismét bizonytalankodott, ezúttal egy öklözést rontott el, a labdával pont csapattársát, Lucast találta telibe, szerencsére a kapu felé csorgó labdát sikerült kivágni.

A kegyelemdöfést a 85. percben Ighalo fejesgólja adta meg, a Watford megérdemelten győzött 3-0-ra.

A Watford legutóbb 1999-ben győzte le a Premier League-ben a Liverpoolt, az élvonalban pedig ezt megelőzően 1987-ben sikerült sorozatban négy meccset nyernie.

"Csalódást keltő eredmény ma a Watford ellen. Szörnyű érzés! A szurkolóink ma is fantasztikusak voltak!" - írta vasárnap délután a Facebook-oldalán Bogdán Ádám.

Csalódást keltő eredmény ma a Watford ellen. Szörnyű érzés! A szurkolóink ma is fantasztikusak voltak! It was a very dissapointing afternoon. Awful feeling. However Our Fans were terrific again!

Szerző: Bogdán Ádám Official, 2015. december 20.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Jürgen Klopp vezetőedző elsősorban azért kritizálta a játékosait, mert rosszul reagáltak az első negyedórában kapott két gólra. A német tréner szerint az első találatot nem lett volna szabad megadni, mert a magyar kapus két kézzel fogta a labdát, mielőtt a hazaiak megszerezték tőle.

"Azt hiszem, ez egy rossz döntés volt, de a reakciónk is nagyon rossz volt. Elvesztettük a fejünket, aztán kaptunk egy nagyon könnyű gólt, ami jobb védekezéssel elkerülhető lett volna" - nyilatkozta Klopp.