Leiskolázta az olaszokat a világbajnok

2016.03.29. 22:44

Az angoloktól elszenvedett szombati, berlini vereség után Münchenben simán 4-1-re nyert a német labdarúgó-válogatott Olaszország ellen.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:
Németország – Olaszország 4-1 (2-0)
München, Allianz Aréna, 70 ezer néző
v.: Drachta (osztrák)
Németország: Ter Stegen – Rüdiger, Mustafi, Hummels – Rudy, Hector (Ginter, 85.) – T. Kroos (Kramer, 90.) – Müller (Can, 69.), Draxler (Volland, 85.), Özil – M. Götze (Reus, 61.)
Olaszország: Buffon – Darmian, Bonucci (Ranocchia, 62.), Acerbi, Florenzi (De Silvestri, 63.) – Montolivo – Motta (Parolo, 68.), Bernardeschi – Giaccherini (El Shaarawy, 78.), Zaza (Antonelli, 78.), L. Insigne (Okaka, 68.)
gól: Kroos (24.), Götze (45.), Hector (59.), Özil (75., büntetőből), illetve El Shaarawy (83.)

Jól kezdett a német válogatott és csakúgy, mint Anglia ellen ismét Kroos révén szerzett vezetés: a középpályás a 24. percben 16 méterről lőtt gólt (1-0).

Kroosék remekül futballoztak

Forrás: AFP/Patrik Stollarz

A 45. percben jött az újabb hazai találat, ezúttal Müller beadását Götze bólintotta bal alsó sarokba (2-0).

Három napja kétgólos hátrányról fordítottak az angolok, de ezúttal nem követte el ezt a hibát Németország. Az 59. percben Draxler, Götze és Hector csinált bolondot az olasz védelemből, a kölni játékos első válogatottbeli találatával már 3-0 volt az állás.

Sőt, a 74. percben Buffon elütötte Rudyt, a büntetőt Özil a jobb felsőbe vágta (4-0).

Hogy ne legyen ennyire kínos az eredmény, a 83. percben még El Shaarawy szépített, lövése Rüdiger bal lábáról került a kapuba (4-1).