Leiskolázta az olaszokat a világbajnok

PATRIK STOLLARZ / AFP
Germany's forward Mario Goetze (L) reacts with teammates defender Mats Hummels (C) and midfielder Toni Kroos after scoring during the friendly football match Germany vs Italy in Munich, southern Germany on March 29, 2016. PATRIK STOLLARZ / AFP
Az angoloktól elszenvedett szombati, berlini vereség után Münchenben simán 4-1-re nyert a német labdarúgó-válogatott Olaszország ellen.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:
Németország – Olaszország 4-1 (2-0)
München, Allianz Aréna, 70 ezer néző
v.: Drachta (osztrák)
Németország: Ter Stegen – Rüdiger, Mustafi, Hummels – Rudy, Hector (Ginter, 85.) – T. Kroos (Kramer, 90.) – Müller (Can, 69.), Draxler (Volland, 85.), Özil – M. Götze (Reus, 61.)
Olaszország: Buffon – Darmian, Bonucci (Ranocchia, 62.), Acerbi, Florenzi (De Silvestri, 63.) – Montolivo – Motta (Parolo, 68.), Bernardeschi – Giaccherini (El Shaarawy, 78.), Zaza (Antonelli, 78.), L. Insigne (Okaka, 68.)
gól: Kroos (24.), Götze (45.), Hector (59.), Özil (75., büntetőből), illetve El Shaarawy (83.)

Jól kezdett a német válogatott és csakúgy, mint Anglia ellen ismét Kroos révén szerzett vezetés: a középpályás a 24. percben 16 méterről lőtt gólt (1-0).

Kroosék remekül futballoztak Forrás: AFP/Patrik Stollarz

A 45. percben jött az újabb hazai találat, ezúttal Müller beadását Götze bólintotta bal alsó sarokba (2-0).

Három napja kétgólos hátrányról fordítottak az angolok, de ezúttal nem követte el ezt a hibát Németország. Az 59. percben Draxler, Götze és Hector csinált bolondot az olasz védelemből, a kölni játékos első válogatottbeli találatával már 3-0 volt az állás.

Sőt, a 74. percben Buffon elütötte Rudyt, a büntetőt Özil a jobb felsőbe vágta (4-0).

Hogy ne legyen ennyire kínos az eredmény, a 83. percben még El Shaarawy szépített, lövése Rüdiger bal lábáról került a kapuba (4-1).