Három-három gólt és kiállítást, valamint szenegáli továbbjutást hozott az Afrika-kupa első elődöntője, a Szenegál-Nigéria ősszecsapás. A másik elődöntőben Kamerun 3-0 arányban verte a házigazda Mali válogatottját, így vasárnap 17 órakor Kamerun Szenegállal küzd meg az Afrika legjobbja címért.

A két vb-résztvevő találkozóján Szenegál a harminchatodik perctől tíz emberrel játszott, mégis vezetést szerzett. Nigéria ugyan a hajrában egy nagy védelmi hiba után egyenlített, de a hosszabbításban újabb szenegáli gól következett. Ezután a nigériai Oruma tizenegyesből csak a kapufát találta el.

Érdekesség, hogy a tornán a negyeddöntőig nem történt egyetlen kiállítás sem, majd éppen a Szenegál-Kongó mérkőzésen tört meg a jég. S ahogy nő a tét, úgy tűnik, hogy egyre idegesebbek a játékosok: erre utal a csütörtöki három piros lap is.

A Kamerun Mali elődöntőn a címvédő simán győzött, Olembe két góllal járult hozzá a kameruni győzelemhez, majd a hajrában még Foe is betalált.