Az Arsenal parádés játékkal, Fabregas és Vela duplájával 6-0-ra kiütötte a Bragát a Bajnokok Ligája-csoportkör szerda esti nyitókörében. A másik angol csapat, a Chelsea is könnyedén győzött 4-1-re Szlovákiában, Anelka két gólt szerzett. A Milan hőse a friss szerzemény Ibrahimovic volt, aki három percen belül kettőt vágott az Auxerre-nek. A Bayern két hajrágóllal gyűrte le az AS Romát, a Real Madrid az Ajaxot verte 2-0-ra.

Ahhoz képest, hogy kedden potyogtak a gólok a BL-csoportkör 2010-2011-es nyitányán, a szerdai folytatás gólszegényen kezdődött. A nyolc mérkőzés közül négy is 0-0-ra állt a félidőben, így a Milan az Auxerre, a tavalyi döntős Bayern München az AS Roma ellen állt döntetlenre, de nem születtet gól negyvenöt percig a Sahtar-Partizan és a Marseille-Szpartak Moszkva találkozókon sem. Formában voltak viszont az angol csapatok, az Arsenal a Bragának, a Chelsea pedig a szlovák Zilinának lőtte szinte számolatlanul a gólokat.

A München a második félidőben aztán beleerősített, a hajrában a dél-afrikai vb-n is remeklő Müller, Klose duó rázta meg magát (előbbi bal külsővel remekbe szabott gólt csavart), kétgólos győzelemhez segítve ezzel a Bayernt a Roma ellen. A román Cluj más taktikát alkalmazott, az E csoport másik mérkőzését gyakorlatilag már az elején eldöntötte: Rada és Traore három percen belül szerzett egy-egy gólt. A Lokit kiejtő Basel a félidő hajrájában még szépíteni tudott, de pontot lopni már nem tudott a kolozsvári Clujtól.

Marseille-drukkerek sokáig bosszankodtak, hogy csapatuk nem tud betalálni a Szpartaknak, ám végül még dühösebben állhattak fel a meccs után a székükből, a moszkvaiak ugyanis Azpilicueta öngóljával legyőzték idegenben a franciákat.

Müller parádés góljával jutott vezetéshez a Bayern:

A fél óra után már hárommal vezető Chelsea a szünetet követően visszavett a tempóból, így a zsolnaiak legalább annak örülhettek, hogy 1-1-es döntetlenre hozták a második játékrészt. Anelka a vb-n antihős volt, ezúttal viszont ünnepelt sztár: duplájával - amelyet négy percen belül hozott össze - nagyban hozzájárult az angol bajnok könnyed sikeréhez.

A Real öngóllal nyitott az Ajax ellen: először a legtöbb internetes oldalon Higuaint jelölték gólszerzőnek, végül úgy döntött az UEFA, hogy nem az argentin csatárának, hanem az Ajax játékosának, Anitának a fejéről került a kapuba a labda egy bal oldali szögletet követően. Higuain később tényleg betalált (egy kapusról kipattanó labdát öt méterről küldött be a hálóba), biztossá téve ezzel a BL-címvédő edzővel, azaz José Mourinhóval igyekvő spanyolokat.

Arsavinék szebbnél szebb gólokat lőttek a Bragának:

A Milan elég későn kapcsolt az Auxerre ellen, de a piros-feketék éppen azért igazolták le a Barcától Ibrahimovicot, hogy ha baj van, akkor segítsen. A svéd csatárzseni a 66-69. perc között két gólt vágott a franciáknak: előbb négy méterről szerzett lesipuskás találatot, majd Ronaldinho passzát gurította be a balösszekötő helyéről flegmán a kapuba.

Végül a donyecki BL-nyitányon is láthattak gólt a nézők, a Sahtar Srna találatával verte 1-0-ra a szerb Partizant. Az Arsenal durván kiütötte a brazilokkal teletűzdelt, portugál Bragát. A hat londoni gólon négy hazai játékos osztozott, Fabregas és Vela duplával segítette a Wenger-csapatot.

A szlovák gólnál ritka nagyot hibázott a Chelsea védője:

Bajnokok Ligája, csoportkör, első forduló:
E csoport:

Bayern München (német) - AS Roma (olasz) 2-0 (0-0)
Bayern:
Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Contento - Müller, Van Bommel, Kroos, Schweinsteiger, Altintop - Olic.
Roma: Julio Sergio - Rosi, Burdisso, Juan, Cassetti - Brighi, Pizarro, De Rossi, Perrotta - Totti, Borriello.
gól: Müller (79.), Klose (83.)

CFR Cluj (román) - FC Basel (svájci) 2-1 (2-1)
Cluj: Claro - Panin, Cadu, Alcantara, Rada - Culio, Hora, Muresan, Dica - Traore, Bastos.
Basel: Costanzo - Inkoom, Abraham, Cagdas, Safari - Shaqiri, Huggel, Yapi-Yapo, Stocker - Frei, Streller.
gól: Rada (9.), Traoré (12.), illetve Stocker (45.)

F csoport:
Olympique Marseille (francia) - Szpartak Moszkva (orosz) 0-1 (0-0)
Marseille:
Mandanda - Azpilicueta, Hilton, Heinze, Taiwo - Lucho Gonzalez, E. Cisse, Cheyrou - Valbuena, Brandao, Ayew.
Szpartak:
Dikan - Parsivljuk, Pareja, Suchy, Makejev - McGeady, Sesukov, Alex, Ibson, Kombarov - Welliton.
gól: Azpilicueta (82., öngól)

MSK Zilina (szlovák) - Chelsea (angol) 1-4 (0-3)
Zilina: Martin - Guldan, Piacek, Pecalka, Mraz - Rilke, Jez, Ceesay, Babatounde, Vladavic - Oravec.
Chelsea: Cech - Ivanovic, Alex, Terry, Zsirkov - Essien, Mikel, Benajun - Sturridge, Anelka, Malouda.
gól: Oravec (55.), illetve Essien (13.), Anelka (24., 28.), Sturridge (48.)

G csoport:
Real Madrid (spanyol) - Ajax Amsterdam (holland) 2-0 (1-0)
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Carvalho, Pepe, Marcelo - Di Maria, Alonso, Özil, Khedira, Ronaldo - Higuain.
Ajax: Stekelenburg - Van der Wiel, Alderweireld, Ooijer, Anita - De Zeeuw, Enoh, De Jong, Emanuelson - El-Hamdaui, Szulejmani.
gól: Anita (31., öngól), Higuaín (73.)

AC Milan (olasz) - AJ Auxerre (francia) 2-0 (0-0)
Milan:
Abbiati - Zambrotta, Nesta, Bonera, Antonini - Ambrosini, Pirlo, Seedorf - Pato, Ibrahimovic, Ronaldinho.
Auxerre: Sorin - Hengbart, Coulibaly, Mignot, Grichting - Oliech, Pedretti, Ndinga, Birsa - Langol, Jelen.
gól: Ibrahimovic (66., 69.)

H csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán) - Partizan Beograd (szerb) 1-0 (0-0)
Sahtar: Pjatov - Srna, Kuher, Rakickij, Rat - Costa, Hübschman, Jadson, Gaj, Willian - Luiz Adriano.
Partizan: Stojkovic - Miljkovic, Savic, Krstajic, Lazevski - Ilic, Medo, Smiljanic, Tomic - Iliev, Cleo.
gól: Srna (71.)

Arsenal (angol) - Braga (portugál) 6-0 (3-0)
Arsenal:
Almunia - Sagna, Koscielny, Squillaci, Clichy - Nasri, Song, Fabregas, Wilshere, Arsavin - Csamak.
Braga:
Felipe - Garcia, Moises, Rodriguez, Silvio - Vandinho, Aguiar, Hugo Viana - Alan, Matheus, Paulo Cesar.
gól: Fabregas (8., 11-esből), Arsavin (30.), Csamak (34.), Fabregas (53.), Vela (69., 84.)