Csak ráijeszteni tudott a Norwich az Arsenalra az angol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának első mérkőzésén, a rengeteg helyzetet kihagyó vendégek Robin van Persie két találatával 0-1-ről fordítva végül 2-1-re győztek. Gera Zoltán gólpasszt adott, csapata, a West Bromwich Albion pedig hazai pályán 2-1-re legyőzte a Bolton Wandererst. A magyar válogatott csapatkapitánya végig a pályán volt, míg Fülöp Márton és a vendégeknél Bogdán Ádám a kispadon ült. A veretlenek csatáján a listavezető Manchester City 3-1-re verte a Newcastle Unitedet. A Stoke City otthonában diadalmaskodó Queens Park Rangersben Buzsáky Ákos nem kapott lehetőséget.

Premier League, 12. forduló:
Norwich - Arsenal 1-2 (1-1)
Morison (16.), illetve Van Persie (26., 59.)

A játéknap előtt a tabella 9. helyén álló hazaiak megilletődötten kezdték a mérkőzést, az Arsenal viszont elképesztő gyengén oldotta meg a nagyobbnál nagyobb helyzeteket.

Az első negyedórában Robin van Persie mellett Walcott is rontott (később Song és Gervinho is ziccereket hibázott), Ruddy kapus pedig kiválóan védett.

Meglepetésre a 15. percben a hazaiak szereztek vezetés: Tierney a saját térfelének közepéről elég vaktában előrevágta a labdát. Mertesacker ki tudja mire várt, a semmiből felbukkanó Morison szerelte, Vermaelen nem érhetett vissza, a csatár pedig okosan a kapuba gurított (1-0).

A 26. percben egyenlített a vendégcsapat: Walcott jobbról centerezett, Song átlépte a labdát, Van Persie pedig három lépésről az üres kapuba továbbított (1-1).

Az 59. percben ismét a holland támadó villant, Song kiválóan ugratta ki Van Persie-t, aki okosan átemelve a kapust beállította a 2-1-es végeredményt.