Vágólapra másolva!
Újabb gyanúsítottja van a nemzetközi fogadási csalásokkal kapcsolatos ügynek: kedden egy diósgyőri labdarúgót állítottak elő és vettek őrizetbe a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) és a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai. A Borsod Online úgy tudja, a játékos L. Ákos, a DVTK csapatkapitánya.

A Borsod Online információja szerint fogadási csalás gyanújával a keddi edzés előtt őrizetbe vette a Központi Nyomozó Főügyészség a Diósgyőr egyik játékosát, Lippai Ákost. A portál úgy tudja, a bundabotrány kapcsán már több diósgyőri mérkőzés is felmerült, és ez ügyben az elmúlt év végén a nyomozóhatóság már meghallgatta a csapatkapitányt.

A KNYF azt közölte, hogy az őrizetbe vett, majd gyanúsítottként kihallgatott L. Ákos futballistával négy rendbeli gazdálkodó szervezet dolgozója által kötelességszegéssel és üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntettének a megalapozott gyanúját közölték.

A megalapozott gyanú lényege szerint K. Zsolt 2009 augusztusában két magyar Ligakupa-mérkőzés előtt megkereste H. Gábort, a Diósgyőr labdarúgóját, hogy szervezze be több játékostársát azért, hogy működjenek közre abban, hogy a mérkőzést a csapatuk legalább két góllal veszítse el, illetve a másik mérkőzésen legalább három gólt kapjon. H. Gábor ezt követően az ajánlatot közölte L. Ákossal, a Diósgyőr labdarúgójával, akivel közösen további társakat szerveztek be.

Mivel az első mérkőzésen végül nem a K. Zsolt által elvárt eredmény született, így a megállapodás szerinti összeg átadására nem került sor. A második mérkőzés az előzetes megállapodás szerint alakult, így a mérkőzés eredményének befolyásolásában részt vevő személyek, így L. Ákos is megkapták az ígért ezer eurót.

"Az UEFA állásfoglalása szerint a dopping és a fogadási csalás a futball halála. Nekem is ez a véleményem, és teljes mellszélességgel támogatom a hatóságok ez elleni erőfeszítéseit" - kommentálta Dudás Hunor, a DVTK-t működtető DFC Kft. ügyvezető igazgatója a történéseket a klub honlapján. "Nem engedhetjük meg, hogy besározódjon a DVTK neve, hogy bármi, bárki letérítsen az általunk megkezdett útról, ezért örülnünk kell ennek a fejleménynek is, amely újabb lépés a verseny tisztasága felé. A klub munkatársai nevében kijelenthetem, minden lehetséges módon segítjük a hatóságok munkáját. Minden bundázó játékost mélységesen elítélünk és azt mondom, bűnhődjön minden bűnös! Ugyanakkor tisztában vagyok azzal, hogy mindenkit, így L. Ákost is megilleti az ártatlanság vélelme. Nem tehetünk mást, bízunk az igazságszolgáltatásban!"


L. Ákos 2010 májusában egy I. osztályú magyar bajnoki mérkőzés előtt szólt H. Gábor csapattársának, hogy a meccset három játékostársával együtt eladná. H. Gábor ezt követően jelezte a hazai mérkőzések manipulálásában szervezőként tevékenykedő K. Zoltánnak és L. Mátyásnak, hogy fejenként 3-3000 euróért befolyásolni lehetne a mérkőzést. K. Zoltán és L. Mátyás ezt követően Sz. György és H. Gábor segítségével eljuttatták L. Ákoshoz a 3000 eurót. Mivel az elkövetői kör végül a mérkőzésre nem tudta megtenni a fogadását, ezért L. Ákos a pénzt H. Gábornak és Sz. Györgynek visszaadta.

L. Ákos ugyancsak a 2010 májusában egy bajnoki mérkőzés előtt megállapodott H. Gáborral, hogy, két további játékostársával együtt fejenként 5-5000 euró ellenében részt vesz a mérkőzés eredményének olyan befolyásolásában, hogy több góllal elveszítik a mérkőzést. Mivel a mérkőzésen nem az elvárt eredmény született, így az ígért jogtalan előny kifizetésére nem került sor.

L. Ákos az őrizetbe vétele és a gyanúsítás közlése ellen panaszt jelentett be, arra hivatkozással, hogy nem követte el a terhére rótt bűncselekményeket, majd pedig vallomást tett.

Az ügyben eddig összesen 19 személyt hallgatott ki a főügyészség gyanúsítottként, közülük jelenleg négyen előzetes letartóztatásban, hárman házi őrizetben vannak, illetve egyvalaki lakhelyelhagyási tilalom hatálya alatt áll.