A Valencia és az Athletic Bilbao egyaránt egygólos győzelmet aratott hazai pályán, ezzel mindkét spanyol gárda megnyerte a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcát a labdarúgó Európa Ligában. A PAOK hiába ért el gól nélküli döntetlent Udinében, a visszavágón az olaszok negyedóra alatt eldöntötték a továbbjutást, a PSV 4-1-re verte a Trabzonsport. A Manchester United otthon kapott ki 2-1-re az Ajaxtól, de ez is elég volt a továbbjutáshoz, kiesett viszont az Anderlecht, amely Juhász Rolanddal soraiban ismét vereséget szenvedett az Alkmaartól.

Eredmény, Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók:
Manchester United (angol) - Ajax (holland) 1-2 (1-1)
Hernandez (6.), illetve Özbiliz (37.), Alderweireld (87.)
továbbjutott: a Manchester United 3-2-es összesítéssel

A forduló talán legrangosabb mérkőzésén az amszterdami 2-0-s siker után remekül kezdett az Old Traffordon a Manchester United, amely már a 6. percben vezetést szerzett: Berbatov átadását követően Hernandez kicselezte Alderweireldet, majd kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).

A gól nyugtatóan hatott, nem mintha bármelyik fél idegesnek tűnt volna. A kósza lehetőségeket Vermeer és De Gea kapus hatástalanította, a 33. percben ugyan megzörrent a hazaiak hálója, de Lodeiro lesről talált be.

A 37. percben váratlanul egyenlített az Ajax: ha a védők közé középre erőszakolt labdákkal nem sikerült célt elérni, akkor távolról kell lőni, Özbiliz így tett, és 18 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-1).

Szünet után lendületesen kezdett az Ajax, az 56. percben Lodeiro lőtt a kapu fölé, majd egy bal oldali szöglet után De Jong fejesét védte hatalmas bravúrral De Gea.

A 73. percben Nani jobbról cselezett befelé, majd 17 méterről a lécre bombázott. A 87. percben góllá értek az Ajax-lehetőségek: egy előreívelt labdát Alderweireld olyan erősen fejelte meg az ötös jobb oldali sarkánál, hogy De Gea bele sem tudott ütni, a kezei között és a fejét érintve került a hálóba (1-2).

Az eredmény már nem változott, a MU ugyan csalódást keltve kikapott 2-1-re, de 3-2-es összesítéssel továbbjutott.

További eredmények, Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók:
Valencia (spanyol) - Stoke City (angol) 1-0 (1-0)
Jonas (24.)
továbbjutott: a Valencia kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel

Athletic Bilbao (spanyol) - Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-0 (0-0)
Muniain (62.)
piros lap: Amorebieta (60., Athletic Bilbao)
tj.: az Athletic Bilbao 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal

Twente (holland) - Steaua Bucuresti (román) 1-0 (1-0)
Chadli (28.)
tj.: a Twente kettős győzelemmel, 2-0-ás összesítéssel

PAOK (görög) - Udinese (olasz) 0-3 (0-2)
Danilo (6.), Floro Flores (15.), Domizzi (51., 11-esből)
tj.: az Udinese 3-0-s összesítéssel

PSV Eindhoven (holland) - Trabzonspor (török) 4-1 (3-1)
Mertens (15., 11-esből), Matavz (31., 53.), Strootman (38.), illetve Yilmaz (43.)
piros lap: Zengin (44., Trabzonspor)
tj.: a PSV Eindhoven kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel

FC Bruges (belga) - Hannover (német) 0-1 (0-1)
Diouf (21.)
tj.: a Hannover kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

Standard Liege (belga) - Wisla Krakow (lengyel) 0-0
piros lap:
Nunez (63., Wisla Krakow)
tj.: a Standard Liege 1-1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal

Besiktas (török) - Braga (portugál) 0-1 (0-1)
gól: Lima (25.)
tj.: a Besiktas 2-1-es összesítéssel

Sporting Lisboa (portugál) - Legia Warszawa (lengyel) 1-0 (0-0)
gól: Fernandez (84.)
tj.: a Sporting 3-2-es összesítéssel

Metaliszt Harkiv (ukrán) - Salzburg (osztrák) 4-1 (1-0)
gól: Hinteregger (28., öngól), Cristaldo (62.), Blanco (64., 87.), illetve Jantscher (56.)
tj.: a Harkiv 8-1-es összesítéssel

Olimpiakosz (görög) - Rubin Kazany (orosz) 1-0 (1-0)
gól: Dzsebur (14.)
tj.: az Olimpiakosz 2-0-s összesítéssel

Anderlecht (belga) - AZ Alkmaar (holland) 0-1 (0-0)
gól: Martens (54.)
tj.: az Alkmaar 2-0-s összesítéssel

Atlético Madrid (spanyol) - Lazio (olasz) 1-0 (0-0)