Rájárt a rúd a nagycsapatokra a Serie A 19., azaz utolsó őszi fordulójában: az Inter Udinében kapott nagy pofont, a Juventus hiába játszott egy órát emberelőnyben, otthon zakózott a Sampdoria ellen, a játéknap előtt harmadik Fiorentinát pedig a Pescara lepte meg. A Milan sem parádézott, de legalább nyert nagy nehezen 2-1-re a Siena ellen. A Napoli lemosta a Romát, és dobogóra lépett.

A sérülések által sújtott Interben Cambiasso egy sorral hátrébb, a középpálya helyett a védelemben kezdett, a milánóiakat pedig doppingolhatta a tudat az udinei rangadó előtt, hogy az elmúlt tizennégy évben veretlenek maradtak az év első meccsén.

Az első nagy helyzet az Udinese előtt adódott, de Muriel lövését az Interhez éppen Udinéből érkezett Handanovic fogta. A 25. percben Palacio gyanús körülmények között került földre, de ő kapott sárgát, pedig az sem lett volna meglepő, ha büntetőt ad az Internek Giannoccaro játékvezető. A hazaiak legnagyobb ásza, Di Natale egy hatalmas kapufával jelezte, hogy a pályán van, a félidő pedig 0-0-val zárult.

A második félidőt az Inter kapta el jobban, de Jonathan elképesztő helyzetben rontott, három méterről nem tudta eltalálni a kaput.

Pár perccel később Palacio lövését tolta ki bravúrral Brkic, a két Inter-ziccerre pedig góllal felelt az Udinese: Lazzarri pazar labdát tett Di Natale elé, aki dropból kilőtte a jobb alsót.

A 65. percben nem csak gól, hanem emberhátrányba is került az Inter, Juan Jesus rúgra fel hátulról Murielt, amiért megkapta második sárga lapját. A hazaiak gyorsan kihasználták az emberelőnyt, Basta indítása után Muriel célzott pontosan.

És ezzel még nem volt vége az Inter kínjainak, Pasquale baloldali beadására Di Natale robbant be, és Cambiassót megelőzve a kapu közepébe passzolt. Az Inter ezzel elszenvedte zsinórban negyedik idegenbeli vereségét, és így továbbra sincs dobogón.

A Juventus az újonc Sampdoriát fogadta, és a bajnok uralta a meccs elejét, Romerónak kétszer is nagyot kellett védenie Giovinco próbálkozásai után, aztán a félidő felénél Marchisio buktatása miatt büntetőt kaptak a Zebrák, és Giovinco ezt már bevágta. A 32. percben úgy tűnt, vége a dalnak a Samp számára, mivel Berardi megkapta a második sárga lapját, de a második félidő nem várt fordulatot hozott. A genovaiak az 52. percben egyenlítettek, a 19 éves Icardi lövésénél Buffon mellényúlt, majd a 69. percben megint Icardi lepte meg a világbajnok kapust, éles szögből bikázta a labdát a léc alá.

A Juve több helyzetet is kidolgozott, és könnyen pontot menthetett volna, de Vucinic lövése után a lécről a gólvonalra pattant a labda, majd a montenegrói támadó közelről sem tudott betalálni. Így maradt a Samp-siker, amivel a Juventus előnye öt pontra csökkent a Lazio előtt.

A Juve meccséhez hasonlóan országos egyesnek számított a Fiorentina-Pescara is, ehhez képest az újonc elvitte mind a három pontot Firenzéből, amiben nagy szerepet játszott az ihletett formában védő Perin.

A Violák botlása jól jött a Milannak, amely ugyan nagyon szenvedett, de végül nyert a Siena ellen. A San Siro közönsége füttyszóval fogadta az első félidő végét, amelyben csak a góllövőlistát vezető El-Shaarawy veszélyeztetett kétszer, de a Siena kapusának szinte nem is volt munkája. A második félidő tizedik percében beszállt Krkic, és Allegri jót húzott a cserével, mert Boateng beadása után a korábbi Barca- és Roma-játékos fejelte a Milan vezető gólját.

A 80. percben az addig nem sok vizet zavaró Pazzini harcolt ki egy büntetőt, amit aztán értékesített is, és hogy milyen sokat ért ez a gól, az az utolsó percekben derült ki, amikor Paolucci fejesével a Siena közelebb jött, de a hazai sikert már nem tudta megakadályozni.

A Napoli - a mesterhármast elérő Cavani vezérletével - 4-1-re kiütötte az AS Romát, és ezzel feljött a harmadik helyre.

Serie A, 19. forduló:

Udinese - Internazionale 3-0 (0-0)
Di Natale (63., 79.), Muriel (75.)
piros lap: Juan Jesus (65., Inter)

AC Milan - Siena 2-1 (0-0)
gól: Krkic (67.), Pazzini (80., 11-esből), illetve Paolucci (87.)

Juventus - Sampdoria 1-2 (1-0)

gól: Giovinco (24., 11-esből), illetve Icardi (52., 69.)
piros lap: Berardi (32., Sampdoria)

Parma - Palermo 2-1 (0-0)
gól: Belfodil (63.), Amauri (93.), illetve Budan (85.)

Napoli - AS Roma 4-1 (1-0)
Cavani (4., 48., 70.), Maggio (90.), illetve Osvaldo (73.)

20. Siena 19 17-28 11

A Sienától 6, az Atalantától és a Napolitól 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.