Argentína nagyon simán, 3-0-ra győzött Venezuela ellen a dél-amerikai zóna vb-selejtezőjében. Az argentinoknál a Gonzalo Higuaín, Lionel Messi páros szállította a győzelmet, a Real csatára két gólt szerzett, és mindkettőt a Barca zsenije készítette elő, aki az első félidő végén maga is betalált egy vitatott büntető után.

Higuaín első gólja a Barcelonát idéző passzolgatás után született, a második góljánál pedig nagy labdát kapott Messitől, de a lassítások alapján lesről indult.

A legfölényesebb sikert Kolumbia aratta, amely 5-0-ra győzte le Bolíviát. Peru a 87. percben szerezte a győztes gólt Farfán révén, az uruguayiaknál pedig hiába tartott ki Suárez jó formája, Paraguay a 86. percben egyenlíteni tudott.

világbajnoki selejtező, Dél-Amerika, 10. forduló:

Peru - Chile 1-0 (0-0)
Farfán (87.)

Argentína - Venezuela 3-0 (2-0)
Higuaín (28., 58.), Messi (44., 11-esből)

Uruguay - Paraguay 1-1 (0-0)
Suárez (82.), illetve E. Benítez (86.)

Kolumbia - Bolívia 5-0 (1-0)
M. Torres (20.), C. Valdez (49.), T. Gutierrez (62.), Falcao (86.), Armero (93.)

Az állás: 1. Argentína 23 pont/10 mérkőzés, 2. Kolumbia 19/9, 3. Ecuador 17/9, 4. Uruguay 13/10, 5. Venezuela 12/10 (8-12), 6. Chile 12/10 (14-19), 7. Peru 11/10, 8. Bolívia 8/10 (12-19), 9. Paraguay 8/10 (7-17)

A dél-amerikai selejtezősorozat első négy helyezettje kijut a 2014-es brazíliai világbajnokságra, míg az ötödik pótselejtezőt játszik az ázsiai selejtezősorozat ötödik helyezettjével.