Van Persie a dobogóra lőtte a ManUnitedet

498499223 Manchester United's Dutch manager Louis van Gaal looks on ahead of the English Premier League football match between West Bromwich Albion and Manchester United at The Hawthorns in West Bromwich, central England on October 20, 2014. AFP PHOTO / P
Manchester United's Dutch manager Louis van Gaal looks on ahead of the English Premier League football match between West Bromwich Albion and Manchester United at The Hawthorns in West Bromwich, central England on October 20, 2014. AFP PHOTO / PAUL ELLIS RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or “live” services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.
A Premier League 15. fordulójában a Manchester United 2-1-re nyert Southamptonban, és ezzel fellépett a dobogóra. A United mindkét gólját Robin van Persie szerezte.

Premier League, 15. forduló:
Southampton-Manchester United 1-2 (1-1) G: Pelle (31.), ill. Van Persie (12., 71.)

Kiegyenlített meccset játszott egymással a harmadik helyért hajtó két csapat, a United Robin van Persie góljával gyorsan vezetést szereztek, de a hazaiak egy védelmi hibát kihasználva az olasz Graziano Pellé góljával még az első félidőben egyenlítettek. A második félidő közepén újra a holland csatár volt eredményes, közelről fejelt a hazaiak kapujába.

Több gól már nem született, a Manchester United zsinórban ötödik meccsét megnyerve fellépett az angol bajnokság dobogójára, a Soton pedig mindkét manchesteri csapattól kikapott hazai pályán.

Először dobogón a United Van Gaallal Forrás: AFP/Paul Ellis