Gól nélküli döntetlenre végzett a listavezető és címvédő FC Barcelona városi riválisa, az Espanyol vendégeként a spanyol futballbajnokság 18. fordulójának a szombati nyitómérkőzésén. A bajnokság során először fordult elő, hogy nem szerzett gólt a Lionel Messi, Luis Suárez, Neymar hármas.

A Barcelona a legutóbbi 30 La Liga-meccsén gólt szerzett, utoljára a tavaly január 21-ei, Málaga elleni bajnokin nem tudott az ellenfél kapujába találni.

A szupertrió ezúttal nem tudott hálót zörgetni Forrás: AFP

A katalánok 180 góllal zárták 2015-öt, ehhez képest elég halovány az idei nyitány, a városi rivális elleni 0-0.

Az Atlético Madrid házigazdaként 1-0-ra legyőzte a sereghajtó Levantét. A fővárosiak a csereként beállt ghánai Thomas Teye Partey 81. percben szerzett góljával nyertek, és a címvédő Barcelona délutáni döntetlenjét kihasználva a tabella élére álltak - bár a katalánok egy meccsel kevesebbet játszottak.

A sereghajtó Levante - amely még soha nem tudott győzni élvonalbeli találkozón az Atlético Madrid vendégeként - immár nyolc tétmérkőzés óta nyeretlen.

Primera División, 18. forduló:
Espanyol - FC Barcelona 0-0

Atlético Madrid - Levante 1-0 (0-0)
gól: Thomas Teye Partey (81.)

A Celta Vigo 2-0-s vereséget szenvedett a Málaga otthonában. A házigazda Málaga már az első félidő közepén két góllal vezetett, majd a második játékrészben emberelőnybe került és büntetőt hibázott. A Celta az idegenbeli eredmények alapján számított tabella második helyén áll, korábbi nyolc meccséből mindössze egyet veszített el.

Málaga-Celta Vigo 2-0 (2-0)
gól: Charles (8.), Albentosa (26.)
piros lap: Rubén (64. - Celta)