A vb-selejtezők második körének pénteki játéknapján bőségesen potyogtak a gólok. A portugáloknak ugyan nem volt nehéz dolguk Andorra ellen, a franciák viszont még hátrányban is voltak hazai pályán Bulgária ellen. Négyet rúgtak a hollandok és az észtek is, Feröer pedig nyert Lettországban, és most már tényleg komolyan kell őket venni.

Kezdjük akkor a mi csoportunkkal, azaz a B-vel, ahol, ugyebár a magyar válogatott peches meccsen 3-2-re kikapott Svájctól. Az Európa-bajnok Portugáliát nem fenyegette ez a veszély, de még csak az sem, hogy Andorra megnehezíti a dolgukat.

A válogatottba visszatérő

Cristiano Ronaldo már a negyedik percben két gólnál járt

(190 másodperc telt el a kettő között, ennél gyorsabban még senki nem duplázott a vb-selejtezők történetében), a félidőben pedig 3-0-ra vezettek a portugálok. A második 45 percben pedig rúgtak még hármat, amiből kettőt megint csak a Real Madrid sztárja vállalt. A harmadik találat a 42. mesterhármasát jelentette pályafutása során.

Kicsit ironizáljunk: a két piros lappal azért alaposan megkönnyítette Andorra a portugálok dolgát.

Kevésbé vicces, hogy Feröer tulajdonképpen simán nyert 2-0-ra Lettországban. Mindkét félidő közepén rúgtak egy-egy gólt, így most bizony ők állnak a csoport második helyén Svájc mögött.

Eredmények:
Magyarország - Svájc 2-3 (0-0)
gól: Szalai Á. (53., 71.), illetve Seferovic (51.), Rodriguez (67.), Stocker (89.)

Portugália - Andorra 6-0 (3-0)
gól: C. Ronaldo (2., 4., 47., 68.), J. Cancelo (44.), A. Silva (88.)

Lettország - Feröer-szigetek 0-2 (0-1)
gól: Nattestad (19.), Edmundsson (70.)

Az állás: 1. Svájc 6 pont, 2. Feröer-szigetek 4, 3. Portugália 3 (6-2), 4. Lettország 3 (1-2), 5. Magyarország 1, 6. Andorra 0

A csoport

Bulgária ráijesztett a franciákra Saint Denis-ben, egy büntetővel ugyanis megszerezték a vezetést a 6. percben. Az örömük azonban nem sokáig tartott,

Gameiro és Payet góljaival három perc alatt fordítottak a hazaiak,

és a 26. percben már ők vezettek. És ez így is maradt, miután Griezmann is hozzátett egy gólt a hazai terméshez egy eladott labda után, a második félidőben pedig atléticós csapattársa, Gameiro duplázott.

Az Eb-ről lemaradó hollandok hazai pályán most nem hibáztak, és Quincy Promes két góljával fél óra után vezettek 2-0-ra, úgy, hogy egy szabályos gólt még el is vettek tőlük. A második félidő elején ugyan szépítettek a beloruszok, aztán azonban előbb Klaassen lőtt be egy kipattanót, majd Janssen lőtt egy óriási dugót – így itt is 4-1 lett a vége.

A svédek viszont megszenvedtek Luxemburgban, és csak egy óra játék után Mikael Lustig közeli kapáslövésével gyűjtötték be a három pontot a harciasan küzdő, a hajrára tíz emberre fogyatkozó hazaiak ellen.

Eredmények:
Hollandia - Fehéroroszország 4-1 (2-0)
gól: Promes (15., 31.), Klaassen (55.), Janssen (64.), illetve A. Rios (47.)

Franciaország - Bulgária 4-1 (3-1)
gól: K. Gameiro (23., 59.), Payet (26.), Griezmann (38.), illetve Aleksandrov (6., büntetőből)

Luxemburg - Svédország 0-1 (0-0)
gól: Lustig (58.)

Az állás: 1. Hollandia 4 pont (5-2), 2. Franciaország 4 (4-1), 3. Svédország 4 (2-1), 4. Bulgária 3, 5. Fehéroroszország 1, 6. Luxemburg 0

H csoport

Itt nem rendeztek rangadót, legalábbis utólag kiderült, hogy a Belgium - Bosznia-Hercegovina mérkőzés nem lesz az. Az Eb-negyeddöntős belgák az első fél óra leteltekor már két góllal vezettek, Spahic öngóljának és Eden Hazard találatának köszönhetően már 2-0-ra vezettek. A második félidőben még Alderweireld egy szöglet után – sarokkal! – és Romelu Lukaku is berámolt egyet.

Az Everton csatára a gólja előtt egy üreskapus ziccert bénázott el, aztán egy megpattanó lövéssel javított.

A csoport másik két meccsén a görögök 2-0-ra veték hazai pályán Ciprust, Észtország pedig ugyancsak otthon 4-0-ra csapata agyon Gibraltárt. Az észtek második góljánál Vassiljev egészen zseniálisan emelte át a kapust.

Eredmények:
Belgium - Bosznia-Hercegovina 4-0 (2-0)
gól: Spahic (26., öngól), E. Hazard (29.), Alderweireld (60.), R. Lukaku (79.)

Görögország - Ciprus 2-0 (2-0)
gól: Mitrolglu (12.), Mandalosz (42.)

Észtország - Gibraltár 4-0 (0-0)
gól: Käit (47., 70.), Vassiljev (52.), Mosnikov (88.)

Az állás: 1. Belgium 6 pont (7-0), 2. Görögország 6 (6-1), 3. Bosznia-Hercegovina 3 (5-4), 4. Észtország 3 (4-5), 5. Ciprus 0 (0-5), 6. Gibraltár 0 (1-8)