Visszavágott a City a Barcának, őrült meccset nyert az Arsenal

2016.11.01. 23:04

Két hete 4–0-ra kikapott a Camp Nouban a Manchester City a labdarúgó-Bajnokok Ligájában, de hazai közönség előtt sikerült a visszavágás, és Gündogan duplájával 3–1-re legyőzte a Barcelonát. Az Arsenal majdnem megégett Bulgáriában, az Atlético és a PSG jól hajrázott, de hátrányból fordított a Bayern München is.

A C csoport 4. fordulójának rangadóján a Manchester City a Barcelonát fogadta, az angolok azzal a tudattal léptek pályára, hogy eddig ötből ötször kikaptak a riválistól a legrangosabb kupasorozatban.

Gündogan duplázott a Barcelona ellenForrás: AFP/Paul Ellis

Ezúttal sem kezdődött jól a mérkőzés, hiába játszottak az angolok fölényben húsz percen át, a katalánok az első ellencsapást beverték: Neymar és Messi kontrája ellen nem volt megoldás (0–1).

Átvette az irányítást a vendégcsapat, helyzetek sokaságát dolgozták ki, mégis a City egyenlített: a védelem buta hibáját kihasználva Agüero szerzett labdát, passzát Sterling tökéletesen tette középre, Gündogan pedig nem hibázott (1–1).

A szünetben egyik csapat sem változtatott, és a hazaiak De Bruyne gyönyörű szabadrúgásgóljával átvették a vezetést (2–1).

A végeredményt a 74. percben Gündogan állította be, igaz, a gólja előtt Agüero kezezett, de ezt Kassai Viktor nem vette, talán nem is vehette észre (3–1).

A csoport másik mérkőzésén a Mönchengladbach 1–1-re végzett a Celtickel.

Az A csoportban eldőlt a továbbjutás, hiszen az Arsenal és a Paris Saint-Germain is 10-10 ponttal áll, de sokáig kérdéses volt, hogy a két sztárcsapat tud-e nyerni. Az angolok negyedóra után kétgólos hátrányban voltak a Ludogorec otthonában, és bár a félidőben sikerült egyenlíteni, a győztes gólt csak a 87. percben gyötörte be Özil (2–3).

A PSG 2–1-re nyert, Bázelben a 90. percben született meg a franciák három pontot érő találata.

A B csoportban a Besiktas 1–1-et játszott otthon a Napolival, míg a Benfica egy tizenegyessel verte a Dinamo Kijevet.

A D csoportban hibátlan maradt az Atlético Madrid, köszönhetően a kétgólos Griezmann-nak, aki a Rosztov ellen a 93. percben szerezte a győztes találatot. A Bayern München 0–1-ről Lewandowski duplájával fordítva győzött a PSV otthonában, és a spanyolokhoz hasonlóan szintén továbbjutott.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, A csoport:
Ludogorec (bolgár) - Arsenal (angol) 2-3 (2-2)
gól: Jonathan Cafu (12.), Keserü (15.), illetve Xhaka (20.), Giroud (41.), Özil (87.)

FC Basel (svájci) - Paris Saint-Germain (francia) 1-2 (0-1)
gól: Zuffi (76.), illetve Matuidi (43.), Meunier (90.)
piros lap: Dié (84., Basel)