Az Arsenal simán, a ManCity szenvedve jutott elődöntőbe

Arsenal
Arsenal's English striker Danny Welbeck (2L) celebrates scoring the opening goal with team-mates Arsenal's German-born Bosnian defender Sead Kolasinac (L), Arsenal's French striker Olivier Giroud (3R) and Arsenal's English midfielder Theo Walcott (R) during the English League Cup quarter-final football match between Arsenal and West Ham United at the Emirates Stadium in London on December 19, 2017. / AFP PHOTO / Ben STANSALL / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
Az Arsenal Danny Welbeck góljával 1-0-ra győzött a West Ham ellen, így bejutott az angol Ligakupa elődöntőjébe. A másik meccsen a Manchester City büntetőkkel verte a Leicestert.

Az Arsenal az előző körben csak 120 perc alatt tudta legyűrni a másodosztályú Norwich-ot, és most sem volt könnyű dolga a West Ham ellen, de a nyomasztó mezőnyfölény végül győzelmet ért:

Welbeck 42. percben szerzett góljával 1-0-ra nyertek Wengerék.

A másik meccsen a tartalékos Manchester City Bernardo Silva góljával szerzett vezetést a 26. percben, a második félidőben azonban belealudt a meccsbe,

és csak akkor ébredt fel, amikor a 97. percben (vitatható) tizenegyest kapott a Leicester.

Vardy belőtte, így jött a 2x15 perces hosszabbítás, majd a tizenegyespárbaj, amelyet 4-3-ra a City nyert meg.