Az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Nagy Ádámmal felálló Bologna hazai pályán 2-1-re kikapott az Udinesétől, míg az újonc Benevento a Chievo ellen megszerezte első győzelmét.

A 23-szoros magyar válogatott középpályás az AC Milan és a Chievo elleni mérkőzések után decemberben már harmadik alkalommal kapott lehetőséget Roberto Donadoni vezetőedzőtől.

Nagy Ádám csapata 27. percben szerzett vezetést, miután Simone Verdi lövésébe a brazil Danilo piszkált bele szerencsétlenül (0-1). Sokáig nem örülhetett a vezetésnek a Bologna, mert tíz perccel később Ali Adnan bal oldali beadása után a svájci Silvan Widmer senkitől sem zavartatva fejelt a bal alsó sarokba (1-1).

Kevin Lasagna kirobbanó formában futballozik Forrás: NurPhoto/Gabriele Maricchiolo/NurPhoto/Gabriele Maricchiolo

A második félidő elején azonnal fordított az Udinese. Rodrigo De Paul került ziccerbe, de lövés helyett inkább a jobbján érkező Kevin Lasagnához passzolt, akinek már csak az üres kapuba kellett gurítania (2-1).

A vendégek csatára zsinórban ötödik mérkőzésen volt eredményes a Serie A-ban. Legutóbb erre 2010-ben volt képes Udinese játékos, méghozzá a klublegenda, Antonio Di Natale.

Hátrányban a Bolognának fel kellett adnia a biztos védekezést, így Nagy Ádám helyére az 55. percben az argentin csatár, Rodrigo Palacio érkezett. A folytatásban a Bologna többet birtokolta a labdát, meddő mezőnyfölényt is sikerült kialakítania, de igazán komoly helyzetbe nem tudott kerülni, így nem szerzett pontot a Stadio Renato Dall'Arában.

A Benevento Massimo Coda góljával hazai pályán 1-0-ra nyert a Chievo ellen. Az újonccsapatnak az volt az első győzelme a Serie A-ban. A győztes találatot szerző támadónak ez volt az első gólja a bajnokságban, 29 lövés kellett hozzá.

A negyedik helyen álló AS Roma hazai pályán 1-1-s döntetlent játszott a Sassuolóval. A hazaiak az első félidőben Lorenzo Pellegrini góljával szereztek vezetést. A 72. percben Edin Dzeko lőtt újabb gólt, de a játékvezető a videobíró segítségével érvénytelenítette a találatot. A 78. percben a vendégek Simone Missiroli góljával egyenlítettek. A 86. percben úgy tűnt, hogy a 200. mérkőzésén pályára lépő Alessandro Florenzi közreműködésével megszerzi a Roma a győztes-gólt, azonban a videobíró ismét közbeszólt, így a fővárosiak értékes pontokat vesztettek.

A lefújás után vastapssal köszöntötték Paolo Cannavarót, a Sassuolo 36 éves hátvédjét, akinek ez volt az utolsó mérkőzése pályafutása során.

Stílszerűen az AS Roma ellen játszotta utolsó mérkőzését. A legendás játékos a fővárosi csapat elleni lépett legtöbbször pályára a Serie A-ban, szám szerint 28-szor. Januártól bátyja, a játékosként világbajnok, jelenleg pedig a kínai Kuangcsou Evergrande vezetőedzőjeként dolgozó Fabio munkáját segíti.