Szalai gólt lőtt, a Hoffenheim bejutott a Bajnokok Ligájába

fbl Horizontal
Hoffenheim's Croatian forward Andrej Kramaric (L) celebrates with teammates after scoring the 1-0 during the German first division Bundesliga football match TSG 1899 Hoffenheim vs Borussia Dortmund in Sinsheim, southern Germany, on May 12, 2018. / AFP PHOTO / Amelie QUERFURTH / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
A Hoffenheim hazai pályán 3-1-re legyőzte a Dortmundot a német bajnokság 34., utolsó fordulójában, ezzel biztosította helyét a Bajnokok Ligájában. Dárdai Pál csapata, a Hertha hatot kapott a Lipcsétől, a Bayern négyet a Stuttgarttól. A Hamburg először a Bundesliga történetében, kiesett.

Nem tétlenkedtek a csapatok az utolsó fordulóban, kilenc meccsen 36 gól esett.

A leggólgazdagabb a Hertha-Lipcse volt, amelyen már az első hét percben szereztek hármat. A vendégek fejes góljára Dárdaiék fejes góllal válaszoltak, majd néhány csel után Lookman lőtte ki a rövid alsót. A 22. percben Augustin is rúgott egyet (kellett hozzá Jarstein kapus hibája), így szünetben 1-3 volt az eredmény.

Nem maradt gól a zsákban Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Soeren Stache

Madj a második félidőben - gondolhatták a berliniek. Werner, a Lipcse 22 éves csatára másképp gondolta: a 49. percben ő is betalált.

Az 54. percben pedig már 1-5 volt, megint Augustin rúgott gólt egy gyors kontra végén.

A Hertha Kalou góljával kozmetikázott, de a csereként beállt Bruma az utolsó percekben lőtt még egyet, így csúfos, 2-6-os vereség lett a vége Dárdaiéknak.

A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheimnek nyernie kellett a Dortmund ellen, hogy a következő szezonban ott legyen a Bajnokok Ligájában.

Ennek megfelelően is játszott, és 3-1-re győzött, a második gólt Szalai szerezte.

A Leverkusennek marad az Európa Liga.

Az osztályozóért a Wolfsburg és a Hamburg küzdött, előbbinek volt könnyebb dolga: hazai pályán nem szabadott kikapnia a már biztos kieső Kölntől. Megoldotta a feladatot, így hiába nyert a Hamburg a Mönchengladbach ellen,

történetében először kiesett a Bundesligából.

A végén volt egy kisebb balhé, a szurkolók petárdákat gyújtottak és dobtak a pályára, ezért a bíró félbeszakította a meccset. A hamburgi óra, amely azóta ketyegett, hogy a Bundesliga elindult (1963), most megállt.

A már bajnok Bayern most nem tartalékolt, és óriási fölényben játszott a Stuttgart ellen, de így is kikapott, mégpedig simán, 1-4-re, így megszakadt a nagy sorozata (zsinórban hét bajnokit nyert ezt megelőzően).