Stefan Scepovic és Boban Nikolov góljával a Videoton hazai pályán 2-0-ra győzött a Budapest Honvéd ellen az NB I 32. fordulójában, így matematikailag is bebiztosította bajnoki címét. A vereséggel a Honvéd visszacsúszott az ötödik helyre.

Mivel a Ferencváros hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Diósgyőrt, a Videotonnak is nyernie kellett a Honvéd ellen, hogy bebiztosítsa története harmadik bajnoki címét. Ez azonban nem ígérkezett könnyű feladatnak, hiszen a fővárosiaknak is fontos volt a találkozó: egy győzelemmel visszavehették volna a harmadik, a bronzérem mellett Európa-liga-indulást is érő helyet az Újpesttől.

A meccsnek külön érdekességet adott, hogy a Videoton és a Honvéd napra pontosan egy éve, a zárófordulóban a bajnoki címet döntötte el egymás között. Akkor a Honvéd győzött 1-0-ra.

Egyszerű volt a képlet: ha nyer a Videoton, bajnok Fotó: Polyák Attila - Origo

A Videoton mezőnyfölénye tíz perc után kezdett állandósulni, de gólhelyzetig egy ideig nem tudtak eljutni, Gróf kapujára Stopira beadásai jelentették a legnagyobb veszélyt.

A 25. percben Lazovic lépett ki Scepovic passzából, de a lövése elakadt a kivetődő kapusban. Két perccel később viszont összejött a vezető gól: Nego bedobta, Pátkai befordult, Scepovic belőtte (1-0).

A Honvéd ekkor már ki sem tudott jönni a saját térfeléről, annyira nyomott a Videoton, és csak Grófon múlt, hogy nem lehett hamar kettő közte. A kapus Stopira távoli bombáját ütötte szögletre.

A vendégek első próbálkozására kerek 40 percet kellett várni: Lanzafame fordult kapura két védővel a nyakán, de a lövése nagyon mellé ment.

Nem forgott veszélyben a Vidi győzelme Fotó: Polyák Attila - Origo

A második félidő már kiegyenlítettebb játékot hozott. A Videoton nem erőltette a második gól megszerzését, így a Honvéd egyre gyakrabban merészkedett előre. Ez azonban nem párosult eredménnyel, Kovácsiknak egyszer sem kellett védenie.

A nem túl eseménydús meccset Pátkai helyzete rázta fel: a felfutó középpályás Nego beadását tette szinte nullszögből kapura. A bátrabb Honvéd-foci lazább védekezést eredményezett, így a Videoton könyebben került helyzetbe, és a 80. percben Nikolov meg is lőtte a másodikat. Kész, vége, eldőlt. Lanzafame még szépíthetett volna, de előbb beleléptek a lövésébe, majd mellé pörgetett.

Lehet ünnepelni Fotó: Polyák Attila - Origo

Az egész szezonon át tartó Vidi-Fradi versenyfutás ezzel hivatalosan is lezárult, egy fordulóval a vége előtt már biztos bajnok a székesfehérvári csapat.

Három évvel ezelőtt is az volt a legfontosabb, hogy a szurkolók, a vezetők és a játékosok egymásra találtak, és idén is. Mindenki kivette a részét a győzelemből" - mondta a lefújás után a csapatkapitány Juhász Roland, aki hozzátette, jól érzi magát, és legalább egy év még biztosan van benne.

Juhász Roland nagyot csatázott az olasz Davide Lanzafaméval Fotó: Polyák Attila - Origo

Tovább kell építenünk ezt a csapatot, mert az az álmunk, hogy bejussunk a Bajnokok Ligájába. Nem vagyunk esélyesek, de álmok nélkül nem ér semmit az egész" - nyilatkozta Marko Nikolic, a Videoton tavaly nyáron érkezett szerb vezetőedzője.

most viszont bajnokok lettünk. Mentálisan rengeteget fejlődtünk. Tavaly döntő pillanatokban nem tudtuk megnyerni azokat a párharcokat, amelyeket idén sikerült" – mondta a Honvéd ellen két gólpasszt adó Pátkai Máté, akinek ez a pályafutása második bajnoki címe.