Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójának szombati játéknapján a Tottenham Hotspur a Wembley-ben verte 1-0-ra a Cardiff Cityt, a Leicester hazai pályán kapott ki az Evertontól (1-2), míg a Bournemouth gálázott a Watford otthonában (0-4).

A hétközi BL-fordulóban 4-2-es vereséget szenvedett a Barcelona ellen a Tottenham Hotspur, amely a bajnokságban a Cardiff City ellen javíthatott. A londoni csapat ennek megfelelően lépett pályára, és már a 8. percben megszerezte a vezetést:

az angol válogatott Eric Dier egy lepattanó labdát rúgott négy méterről a kapuba.

Az első félidő hátralévő idejében nem esett újabb gól, pedig összesen 17 alkalommal próbálkoztak a csapatok (10-7), amelyből 8 próbálkozás kaput is talált.

A Tottenham jobb volt a Cardiff Citynél Forrás: AFP/Adrian Dennis

A második félidő elején is adódtak jó lehetőségek a két csapat előtt, ám nem egy újabb gól, hanem egy kiállítás jelentette a legfontosabb eseményt. A vendégek játékosa, Joe Ralls nehezen viselte, hogy Lucas Moura tarthatatlan,

az 58. percben beleszállt a brazil játékosba, amikor a labda a közelben sem volt.

A hátralévő időt pedig már szépen lepörgette a Tottenham emberelőnyben, így ha egy kicsit fáradtan is, de behúzta a nagyon fontos három pontot. A Cardiff pedig továbbra is az utolsó helyen áll, nyeretlenül.

A Bournemouth idegenben verte 4-0-ra a Watfordot, Burnley nem bírt a Huddersfielddel, a Crystal Palace otthon kapott ki a Wolverhamptontól, míg az Everton idegenben nyert a Leicester City ellen. A találkozón nem is akármilyen gól esett, az izlandi Gilfy Sigurdsson 50. PL-találata szépségdíjasra sikeredett.

Premier League, 8. forduló
Burnley–Huddersfield 1–1 (Vokes 20., ill. Schindler 66.)
Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Doherty 56.)
Leicester City–Everton 1–2 (R. Pereira 40., ill. Richarlison 7., Sigurdsson 77.)
Tottenham Hotspur–Cardiff City 1–0 (Dier 8.)
Watford–AFC Bournemouth 0–4 (Brooks 14., J. King 33., 45+1. – az elsőt 11-esből, C. Wilson 47.)