Kobe Bryant lehagyta Michael Jordant

Kobe Bryant Los Angeles Lakers kosárlabda NBA
MINNEAPOLIS, MN - DECEMBER 14: Byron Scott of the Los Angeles Lakers speaks with Kobe Bryant #24 during a time out in the fourth quarter of the game against the Minnesota Timberwolves on December 14, 2014 at Target Center in Minneapolis, Minnesota. The Lakers defeated the Timberwolves 100-94. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Hannah Foslien/Getty Images/AFP
A Los Angeles kosarasa már harmadik az NBA örökranglistáján.

Az NBA-örökranglista harmadik helyére lépett Kobe Bryant a liga vasárnapi játéknapján. A 36 éves kosaras 32 310 pontjával már Michael Jordan előtt áll.

Kobe Bryant a Minnesota Timberwolves elleni vasárnap esti mérkőzésen megelőzte Michael Jordant az NBA pontrangsorában. A Los Angeles Lakers csillaga így 32 310 szerzett ponttal az örökranglista második helyén áll, Kareem Abdul-Jabbar (38 387) és Karl Malone (36 928) mögött.

Nézzék, ez a fickó nyomta le a nagy Jordant! Forrás: AFP

Bryant 32 284 ponttal érkezett a meccsre, kilencre volt szüksége Jordan megelőzéséhez. A második negyed vége felé két büntetővel ugrott a harmadik helyre. Ekkor a bírók rövid időre megállították a játékot, a társak és az ellenfelek gratuláltak neki, és megkapta a meccslabdát a Timberwolves tulajdonosától, Glen Taylortól.

A 36 éves Bryant 1269 NBA-mérkőzést játszott eddig, meccsenként átlagosan 25,5 pontot szerezve. Michael Jordan 1072 mérkőzésen hozta össze a maga 32 292 pontját, ez 30,1 pontos átlag.