Döntetlen az albánok elleni Eb-selejtezőn

kalmár zsolt u21 eb selejtező albánia
Felcsút, 2015. október 13. Kalmár Zsolt és az albán Mergim Vojvoda a Magyarország - Albánia U21-es Európa-bajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2015. október 13-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Egy győzelem és egy vereség után a harmadik meccsén egy pontot szerzett a magyar 21 éven aluli fociválogatott. Albánia ellen a második félidőben sikerült egyenlíteni, a 3. helyen áll a csapat.

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott kedden Prosser Dániel két góljával 2-2-es döntetlent játszott a vendég albán csapattal az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Kalmár Zsolt és Mergim Vojvoda a felcsúti Pancho Arénában, monszun idején Forrás: MTI/Illyés Tibor

Robert Kilin szövetségi edző együttese szeptember 3-án, Liechtenstein otthonában 6-0-s győzelemmel kezdte a selejtezőket, majd múlt pénteken 2-0-ra kikapott Portugáliában. A következő fordulóban, november 12-én Izraelben lép pályára a magyar csapat.

Legalább a második hely a cél

A 2017-es korosztályos Eb-n 12 válogatott vesz részt: a házigazda Lengyelország mellett a kilenc csoportgyőztes egyenes ágon kvalifikálja magát a tornára, míg a négy legjobb csoportmásodik pótselejtezőt játszik a maradék két helyért.

U21-es Eb-selejtező, 4. csoport
Magyarország-Albánia 2-2 (1-2)
A csoport állása: 1. Portugália 9 pont/3 mérkőzés, 2. Albánia 5/4, 3. Magyarország 4/3 (8-4), 4. Izrael 4/2 (5-1), 5. Görögország 3/2, 6. Liechtenstein 0/4