Radcliffe nem indul a maratonon

Paula Radcliffe lábsérülése miatt nem áll rajthoz a női maratonfutásban. A 38 éves világcsúcstartó, többszörös New York maraton győztesnek a harmadik olimpiáját teszi tönkre sérülés.

Nagy bajban a britek egyik legnagyobb sztárja

"Sokszor éltem át nehéz időket, így képes voltam tovább harcolni, összpontosítani és motiváltnak maradni. Ezért is fáj annyira, hogy be kell ismerjem magamnak: nem leszek képes rajthoz állni" - mondta Radcliffe egy hétvégi próbafutás után.

A britek sportági szövetsége és olimpiai bizottsága Freya Murrayt nevezi a világrekorder helyére.

A brit atlétaválogatott vezetőedzője, Charles van Commenee elmondta: "Nyilvánvalóan szomorú nap ez Paulának, de fontos volt, hogy ha rajthoz áll, a lehető legjobb formájában tegye. Fontos, hogy mi nem olimpiai ciklusokban nézzük Paula pályafutását. Kétségtelenül a sportág egyik legnagyobb alakja, még mindig ő tartja a világcsúcsot.

"Ha áttekintjük a karrierjét, azt nézzük, mi mindent ért el, és nem azt, hogy mit nem" - tette hozzá.

Radcliffe összesen négy olimpián maradt érem nélkül 1996 és 2008 között, ebből már kétszer sérülés miatt, a legjobb olimpiai eredménye egy sydneyi negyedik hely tízezer méteren.