New England nyerte a Super Bowlt

534732369
The Vince Lombardi Trophy sits alongside the helmets of the Seattle Seahawks(L) and New England Patriots before a press conference of the coaches of Super Bowl XLIX at the Phoenix Convention Center on January 30, 2015 in Phoenix, Arizona. AFP PHOTO / TIMOTHY A. CLARY
Cikkünk folyamatosan frissül
A New England Patriots nyerte a Super Bowlt, miután az arizonai mérkőzésen 28-24-re verte a címvédő Seattle Seahawks csapatát. Tom Brady és Bill Belichick is negyedszer nyerte meg a tengerentúli amerikaifutball-bajnokság, az NFL nagydöntőjét.
01:08
2015. február 1.

Brady negyedszer?

Tom Brady, a New England háromszoros Super Bowl-győztes legendája lehet az est főhőse. A 37 éves játékos minden idők egyik legjobb irányítója, a hatodik Super Bowljára készül (ez rekord az NFL-ben), és ha sikerülne negyedszer is nyernie, utolérné az irányítók között négyszeres győztesként csúcstartó Joe Montanát (San Francisco 49ers) és Terry Bradshawt (Pittsburgh Steelers).

Himnusz, vadászrepülők, mindjárt kezdünk

Idina Menzel énekelte el az amerikai himnuszt, amelynek végén az ilyenkor szokásos vadászrepülők szálltak el az arizonai stadion felett.

Forrás: AFP/Timothy A. Clary

01:25

Akire nincsenek szavak

Seahawks legnagyobb sztárja Marshawn Lynch, a liga talán legjobb futója. utál nyilatkozni, a Super Bowl előtti Media Dayen például összesen 29-szer mondta el azt a mondatot, hogy "Csak azért vagyok itt, hogy meg ne büntessenek".

01:27

A Seahawks nyert, a Pats kezd

A Seahawks nyerte a pénzfeldobást, de a címvédő lemondott a kezdésről, így a Patriots vezeti az első támadást.

01:28

A papucsos zseni

Ha a Patriots győz, akkor Bill Belichick vezetőedző negyedszer nyerne Super Bowlt, ezzel befogná azt a Chuck Nollt, aki a Pittsburgh Steelers csapatát vezette négyszer bajnoki címig a 70-es években.

A Media Dayen papucsban jelent meg az edzőzseni Forrás: AFP/Rob Carr

00:50
2015. február 2.

Ki, hányadszor?

A Seattle másodszor a New England negyedszer nyerheti meg a Super Bowlt.

00:51

Pihi Ezzel vezetett a Pats

00:51

8. p Megcsinálják!

Brady kiosztja harmadik touchdownpasszát is, ezúttal Danny Amendolának, így három pontra jön fel a Patriots. (24-21)

00:51

13. p Brady időt kér

2 perc 52 másodperccel a vége előtt.

00:51

10. p Közel az első TD

Nagyon jól váltogatja Brady a passzjátékot és a futásokat, a vörös zónán belül a Pats.

00:51

10. p Ha egy üzlet beindul

Wilson elképesztő hosszú passzt ad Chris Matthewsnak. Közel az end zone-hoz a Seattle. Ez Matthews pályafutása első elkapása.

00:51

6. p Jöhet a Seahawks

A 20 yardos vonalról.

00:51

6. p Óriási mentés

Brady TD-t érő passzát Simon hatalmas bravúrral ütötte el ellenfele elől.

00:51

13. p Vezet a Pats!

Tom Brady negyedik TD-passzát adja, ezúttal a legjobb barátnak, Julian Edelmannek. (24-28) A 37 éves legenda a Super Bowlok történetében már 13 TD-passznál jár, ez rekord az NFL-ben.

00:51

1. p Elkezdtük!

Brady vezetheti az első támadást.

00:51

15. p Újabb pazar játék

Wilson passzát Lockette kapja el, és sárga zászló után büntetést is kapott a Pats. Hat másodperc van még.

00:51

2. p Remekül kezd a Seahawks

Előbb Lynch fut nagyot, majd Matthewsnak ad Wilson pontos passzt.

00:51

9. p Lynchet nem lehet megállítani

13 yardot fut, néhány yardra az end zone-tól a Seattle.

00:51

9. p Na, az első jó Wilson-passz

Közel 25 percet kellett várni rá. A Pats térfelén a Seattle.

00:51

4. p Kettőből semmi

A Pats is megállytotta a Seattle-t, ismét jöhet Brady.

00:51

1. p Kezd elúszni Bradyéknek?

Egy punt után jó mezőnypozícióból jöhet a Seahawks.

00:51

Pihi Matthews élete első TD-je

00:51

3. p Neymar így készült

00:51

2. p Megint jöhet a Pats

A második negyedet hiába kezdte a Seattle, a második támadásából sem tudott pontot szerezni. Punt.

00:51

8. p Super Ball?

Voksán Virág egy közösségi oldalon büszkén jelezte: ő bizony a Super Ballt nézi. Azóta javította.

Forrás: Instagram/Virag Voksan

00:51

15. p Touchdown a végén!

Fél perccel a vége előtt Brady félelmetes passzt adott kedvencének, Rob Gronkowskinak, aki nagyot megverte védőjét. TD, vezet a Pats! (7-14)

Forrás: AFP/Rob Carr

00:51

15. p Óriási bunyó

Nem bírta elviselni a címvédő a vereséget, egymásnak estek a játékosok. 18 másodperccel a vége előtt, balhét a kirobbantó játékost, Bruce Irvint ki is zárták.

00:51

3. p Először vezet a címvédő!

Field goal, Hauschka nem hibázik, előny a Seattle-nél! (17-14)

00:51

7. p Közeledik a New England

Edelman elkapása után három yardra a Pats a TD-től.

00:51

6. p Nyom a védelem

A Seattle most megmutatja, miért ő kapta a legkevesebb pontot az alapszakaszban, nagy nyomás alatt Brady.

00:51

15. p Vége!

Jöhet a Half time Show Katy Perryvel és Lenny Kravitzcel. Mi azonban inkább megmutatjuk az eddigi touchdownokat. Nézzük!

00:51

6. p Vezet a Patriots!

Brady ismét villant, Brandon LaFellnek adott pontos passzt, aki besétált az end zone-ba. TD! A jutalomrúgás is jó. (0-7)

Forrás: AFP/Jamie Squire

00:51

8. p Hét a címvédőnek

A Seahawks 239-222-re vezet a megtett yardokat tekintve.

00:51

15. p Brady beérte példaképét

Tom Brady 11. TD-passzát adta Super Bowlon, ezzel beérte példaképét, Joe Montanát.

00:51

Pihi Ilyen show-t csinált Katy Perry

00:51

Pihi Jött a Brady-Gronkowski páros

00:51

8. p A Seahawks TD-je

7 perc 55 másodperc van hátra. Közben volt egy kis elmaradásunk, a Seattle utolsó TD-je:

00:51

12. p Csak a passz

Brady már 318 yardnál jár, újabb jó paszt osztott ki Gronkowskinak. Hat yardra az end zone-tól.

00:51

4. p. Brady majdnem megint eladta

Kedvenc célpontja, Gronkowski felé indított el egy hosszú passzt, de hosszú volt. Már a Seahawks térfelén egyébként a Pats.

00:51

14. p Már a félpályánál a New England

Egy perc van még a nagyszünetig.

00:51

7. p Brady eladja!

Gronkowski felé indított passzt, de nem ért célt. Második interceptionje. Jöhet a Seattle.

00:51

1. p Egyből semmi

Megállította a seattle-i védelem Bradyt, punt következik.

00:51

14. p 40 yardnál

Egy rossz hosszú passz után egy rövid játék ül.

00:51

2. p Ki más?

Lynch futásával kezd a Seahawks.

00:51

12. p Interception!

Hiába vitte végig Brady fantasztikusan rövid passzokkal a támadást, az első, több mint 5 yardos passzát lehúzta a Seahawks védelme. Jöhet a címvédő!

00:51

9. p Elkapta a fonalat a Seahawks

Előbb Lynch fut, majd az irányító Wilson futja meg a first downt. 20 yardra a TD-től.

00:51

15. p Jöhet a finálé!

Nem tud vele élni a Pats, lepörög az óra, az utolsó negyed következik.

00:51

15. p Jól jön a Seahawks

20 másodperccel a vége előtt előbb Turbin, majd Wilson remek futásával már félpályánál a címvédő.

00:51

14. p A Seahawks utolsó esélye

Wilson bevágott egy hosszú passzt két perccel a vége előtt.

00:51

15. p Wilson eladta!

Néhány yardot kellett volna megtennie a Seattle-nek, de Wilson interceptiont dobott, Malcolm Butler húzta le a passzt. Húsz másodperccel a vége előtt gyakorlatilag eldőlt.

00:51

1. p A helyszín

Forrás: AFP/Mike Ehrmann

00:51

15. p Wilson megcsinálja!

Két másodperccel a vége előtt egyenlít a Seahawks, Wilson pontos passzát Chris Matthews kapja el, és a jutalomrúgás is jó. (14-14) A pont nélküli első negyed után fantasztikus játékrészt produkáltak a csapatok.

00:51

15. p Ebből már pont lehet

A 30 yardos vonalnál, field goal távolságban a Pats. 40 másodperc van még.

00:51

12. p Egyenlít a Seahawks!

Három futást választ a vörös zónában Wilson, persze, hogy mind a háromszor Lynch-re játszik, a liga legjobb futója pedig TD-t is fut. A jutalomrúgás is jó. (7-7)

00:51

Pihi Lynch egyenlített

00:51

7. p Ilyen volt a himnusz

00:51

5. p Jól jön a Pats

Edelman kapta el Brady passzát, majd hatalmasat kapott egy Seattle-védőtől, de a sisak a sisaknak szabálytalan ütközést nem követte büntetés.

00:51

14. p Az első sérülés

A Seattle egyik kulcsembere, Jeremy Lane megsérült, hordágyon vitték el.

00:51

3. p Még egy esély

Kivédekezi a Pats, támadhatnak a szépítésért.

00:51

9. p Odatette magát a Pats védelme

Egy perc alatt kivédekezte a Seattle támadását, jöhet Brady. Az ő nevét skandálják a Patriots-szurkolók.

00:51

7. p Nem megy

A címvédőnek a támadás. Russel Wilsonnak, a Seattle irányítójának még nincs jó passza ma, nem is sikerült pontot szerezni ebből a támadásból sem. A New Englandnél a labda.

00:51

15. p Vége

Az első negyednek. Kisebb meglepetésre többet birtokolta a labdát a Pats, de nem tudott pontot szerezni.

00:51

10. p Nyomás alatt Brady

Mégis remek apsszt adott Gronkowskinak, már a Seattle térfelén a Patriots.

00:51

12. p Bajban Brady

Viszonylag simán kivédekezte a Seahawks, jöhet is a címvédő.

00:51

3. p Pillanatkép a lelátóról

00:51

14. p Zseniális elkapás

Jermaine Kearse hatalmas szerencsével/bravúrral kapta el Wilson hosszú passzát, már a földön feküdt gyakorlatilag, a labda a térdén pattogott, de megszelídítette. 1 perc 6-tal a vége előtt 1st and goal.

00:51

1. p Folytatjuk

Kezdődik a harmadik negyed.

00:51

13. p Máris a félpályánál

Remekül kezd Wilson, hosszú passzát Lockette kapja el.

00:51

13. p Bradynek még van két perce

Hogy legalább field goal távolságba vezesse a Patset. A New England egyébként az idén még nem kapott ki, ha megszerezte a vezetést.

00:51

15. p Kivédekezi a Pats

55 másodperce maradt Bradynek.

00:51

5. p Remek játék

Edelman lógott meg, kapta is a passzt. Brady már 100 yardnál jár, a Pats pedig field goal távolságban, a vörös zónában.

00:51

14. p Wilson időt kér

Csak mert lejárt volna a támadóidő.

00:51

Vége! A Patriots a bajnok

Brady letérdel, az óra lepörög, a New England nyerte a Super Bowlt!

00:51

10. p Touchdown!

Wilson (jobbra) jól irányít Forrás: AFP/Jamie Squire

Doug Baldwint találja meg TD-passzal Wilson. Jó a jutalomrúgás is, 10-0-val kezdi a harmadik negyedet a címvédő. (24-14)

00:51

8. p Végre villant a védelem

A liga legjobb védelméről van szó, a Seahawkséról, amely ezúttal megállította a Brady vezette támadósort. A 30 yardos vonalról jöhet a címvédő.

00:55

Ezért küzdenek

A Vince Lombardi trófea.

00:59

A védelem és a támadósor csatája

A meccs a legjobb védelem (Seahawks) és az egyik legjobb támadósor (Patriots) csatáját hozhatja, a Seattle mindössze 254 pontot engedett az alapszakasz 16 mérkőzése során az ellenfeleknek, míg a New England a negyedik legtöbb pontot érte el, szám szerint 468-at.