Cikkünk folyamatosan frissül
Magyar sikereket hozott a szombat a Bundesligában, a Hertha győzelme után a Leipzig is nyert, méghozzá Gulácsi Péterrel a kapuban. A lipcseiek ezzel továbbra is veretlenül vezetik a német bajnokságot. Az NB I-ben nyert a Vasas és a Videoton is, így folytatódik a versenyfutás, a címvédő Ferencváros viszont Mezőkövesden is botlott. A Szeged kézisei magabiztosan nyertek a Bajnokok Ligájában.
16:31
2016. december 3.

Szép napot kívánunk

Látták a City-Chelsea-t? Conte némi szerencsével, de egyáltalán nem érdemtelenül győzte le idegenben Guardiolát a Premier League rangadóján.

De félre az angolokkal, amikor futballmámor vár ránk: indulnak az NB I-es meccsek. Kövessenek minket egész délután, és nem maradnak le semmiről.

16:36

Kollégánk a helyszínről jelentkezik

Hegyi Áron azt írja Mezőkövesdről, hogy olyan érzés, mintha otthon játszana a Fradi: egy rezesbanda a meccs előtt eljátszotta a Fradi-indulót, és a kezdőrúgást is egy zöld-fehér mezes szurkoló végezte el.

16:38

Német-magyar dömping

Megkezdődött az NB I-es meccsek mellett a Bundesliga-forduló is. Külön figyeljük majd Dárdaiékat, akik Wolfsburgban játszanak.

16:40

Lesz ma egy kevésbé jelentős meccs is

A Barcelona-Real Madrid mérkőzésről külön tudósításunk van, ide kattintsanak Ujlaky kolléga értő tolmácsolásához.

16:43

Egy szomorú kép

Hazatérnek a Chapecoense játékosai Forrás: Origo
16:45

Thomas Doll a lelátón

Mezőkövesdről jelentjük:

Thomas Doll a lelátón közölte, nem edzőként van jelen a meccsen, majd vidáman fotózkodott a közös képet kérő szurkolókkal.

16:51

Gyors gólváltás a Hertha meccsén

Mayoral a Wolfsurgot juttatta előnyhöz, de öt percen belül válaszolt a Hertha: Plattenhardt egyenlített. Így most Wolfsburg-Hertha 1-1

Potyognak a gólok egyébként, a Dortmund-Gladbach is 1-1-re áll, és vezet a Hoffenheim a Köln ellen (Szalai Ádi egyelőre a padon kuksol).

16:55

Miért utálja Agüero David Luizt?

Az angol rangadón, amit a Chelsea tűpontos játékának köszönhetően húzott be, is azért állították ki, mert kimondottan surmó módon lendületből agyontalpalta David Luizt, de nem ez volt az első eset.

16:57

A Paksé az első gól

Koltai 14. percben szerzett góljával vezet a Paks a Haladás ellen, de az újpesti Bardhi csak két perccel késett le az első helyről. Paks-Haladás 1-0, MTK-Újpest 0-1, a többi meccsen egyelőre nincs gól.

17:01

Megint hátrányban Dárdaiék

Seguin góljával újra vezet a Wolfsburg. Nem pitiáner, hogy 18 perc alatt három gól esett.

Figyeljünk már hátul, fiúk! Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Karl-Josef Hildenbrand
17:06

Egy-egy ziccer a Kövesd-Fradin

Előbb Strestik vezethette egy az egyben Dibuszra a labdát (lankadt gurítása a jobb alsó sarok mellett döcögött ki a pályáról), majd egy perccel későb Riu balos lövése kerülte le a Kövesd kapuját. Nem rossz a meccs egyébként, van történés bőven.

17:15

Mezőkövesdről küldi kollégánk

Mezőkövesd-FTC Forrás: Origo

17:20

Vezet a Mezőkövesd!

A Fradi-védelem bizonytalankodását Molnár Gábor használta ki, 1-0-ra vezetnek a hazaiak. Pintér nem tudta kizárni a labda mellől Molnárt, aztán pedig blokkolni akart szerelés helyett, így guríthatott a rövidbe a kövesdi támadó.

A játékvezető a középkezdés után egyből lefújta az első félidőt.

17:22

Így állunk a félidőben

NB I:

Gyirmót-Honvéd 0-0, Mezőkövesd-Ferencváros 1-0, MTK-Újpest 0-1, Paks-Haladás 1-1, Vasas-Diósgyőr 0-0

Bundesliga:

Dortmund-Mönchengladbach 2-1, Hoffenheim-Köln 2-0, Leverkusen-Freiburg 0-1, Werder Bremen-Ingolstadt 1-0, Wolfsburg-Hertha 2-1

17:28

Közben elkezdődött az El Clásico

Itt követjük élőben, ha érdekli a dolog.

Játékosok-szurkolók Forrás: Origo
17:39

Gond van a mezőkövesdi kapuval

A hálót kell buherálni, a partjelző hölgy kiszúrt rajta egy lyukat. Egyébként a Fradi kettőt cserélt a szünetben, de a Kövesd kezdi ziccerrel a második félidőt: Dibusznak kellett nagyot védenie egy hazai kiugrás után.

17:42

Gólöröm

Mezőkövesd - FTC Forrás: Origo
17:43

Gyors magyar gólok a 2. félidőben

Vezet a Honvéd Gyirmóton, a Vasas a Diósgyőr ellen, az MTK pedig kiegyenlítette az Újpest vezetését. 1-1-re áll a Paks-Haladás is.

17:52

Hihetetlen, hogy ez nem piros lap

Kyle Walker (Tottenham) érezhette meg egészen közelről, milyen, ha Niel Taylor (Swansea) arcon talpalja. Ami egészen megdöbbentő, hogy a vétkes még sárga lapot sem kapott. (A szünetben 2-0-ra megy a Spurs.)

17:52

Lesgólt lőtt a Mezőkövesd

Már kezdtek volna ünnepelni a hazaiak, miután szabadrúgása a kapuba került, de a lövés megpattant (?) egy hazai játékoson, aki történetesen lesen állt, így jogosan érvénytelenítette a gólt a játékvezető.

17:56

Ezért reklamáltak 11-est a realosok

Lucas Vázquez esett nagyot Mascherano belpője után. (A meccs élőben itt követhető.)

18:01

Egyenlít a Hertha!

Esswein a hős, a 70. percben egyenlített Wolfsburgban a Hertha.

Közben a Dortmund eldöntötte a Gladbach elleni rangadót (4-1), simázza a Kölnt a Hoffenheim (Szalai még mindig a padon) és egyenlített Brémában az Ingolstadt.

18:03

Kövesdről jelentjük

"A vendég drukkerek a Fradi-szívet hiányolják, és a játékvezető szellemi képességeit vonják kétségbe, miközben beáll Böde Busai helyére"

18:08

Kezdődik a Mennyei Hajrá

A Honvéd simán vezet Gyirmóton (0-3), a Vasas is alaposan elkalapálja a Diósgyőrt (3-0), megint vezet a Paks a Haladás ellen (2-1), és továbbra is 1-1-re áll az MTK-Újpest.

A Fradi meg küzd Kövesden, mint malac a jégen, de a hazaiak kontráiban bőven benne van a gólveszély. Izgalmas végjáték alakul, szorongat a Fradi.

18:09

Dibusz tartja meccsben a Fradit

Kink másodszor mehetett el egy kontrával, de ezúttal sem tudott túljárni Dibusz eszén, aki remek ütemben rontott ki a támadó elé. Pinyő mester le is kapja Kinket.

18:11

Csodagólt lőtt a Dortmund

Mennyivel szebb játék a futball, amikor Marco Reus egészséges! Ez volt a 3. gólpassza a meccsen, a Dortmund 4-1-re üti Mönchengladbachot.

18:12

Két tábor, két rigmus

"A hazai kapu mögött a két sarokban

Két tábor, két rigmus" - jelenti hegyi kolléga Mezőkövesdről.

Mezőkövesd - Ferencváros Forrás: Origo
18:13

11-est rúg a Mezőkövesd

Egy újabb remek kontra végén Pauljevic lőtt a 16-oson belülről, de elé vetődött Nagy Dominik. A remek ütemű blokkal csak annyi volt a gond, hogy kézzel ért a labdába.

18:16

2-0-ra vezet Pintér Attila csapata

Dibusz, aki a Vasas ellen három büntetőből kettőt kiszedett, most nem tudott védeni, Bacelic-Grgic szépen bepasszolta.

Két perccel később Hajnal szabadrúgását tolta a kapufára Tujvel, óriási bravúr volt. Szerencséje sincs a Fradinak.

18:19

Kiállítás Wolfsburgban

Seguin 10 perc alatt két sárgát is begyűjtött, így Dárdaiék emberelőnybe kerültek. Nincs már sok hátra, de hátha sikerült begyötörnie a győztes gólt a Herthának.

Közben a Leverkusen kihagyott egy 11-est a Freiburg ellen, így továbbra is 1-1-re áll a meccs, a Hoffenheim pedig már 4-0-ra üti a Kölnt. A hazaik kihasználták mindhárom cseréjüket, Szalai ma már nem fog beállni. Annál is inkább, mert vége a meccsnek.

18:21

Herthaaaa!!!

Megjött az a gól! A 90. percben 11-esből találtak be a berliniek, Salamon Kalou volt a nyerő ember.

Helló, mi? Fotó: Polyák Attila - Origo
18:22

Chicharito az új Zaza

Emlékeznek még, mit művelt Zaza az Eb-n? Chicharito megpróbálta felülmúlni, a kapus érezte, hogy meg sem kell mozdulnia. A Leverkusen megnyerhette volna a meccset a 88. percben, de maradt az 1-1 a Freiburg ellen.
UPDATE: A Leverkusen mind a 4 11-esét kihagyta ebben a szezonban.

18:27

Vége a meccseknek, dobogós a Hertha

Dárdaiék győzni tudtak Wolfsburgban, így továbbra is a harmadik helyen állnak. Gulácsi Lipcséje később kezd, és ha nem kap ki, visszaveszi az első helyet a Bayern Münchentől. Bővebben emitt:

Kétszer is egyenlített, végül nyert a Hertha

Bundesliga:
Dortmund-Mönchengladbach 4-1 (2-1), Hoffenheim-Köln 4-0 (2-0), Leverkusen-Freiburg 1-1 (0-1), Werder Bremen-Ingolstadt 2-1 (1-0), Wolfsburg-Hertha 2-3 (2-1)

18:29

Lefújták a magyar meccseket is

Kikapott a Fradi Mezőkövesden, így marad a 4. helyen, viszont a Gyirmóton simázó Honvéd már a 2. helyen áll (a Vidi visszaelőzheti, ha legyőzi a Debrecent). A listavezető Vasasnak nem okozott gondot a Diósgyőr legyőzése, 1-1 maradt az MTK-Újpest.

NB I:
Gyirmót-Honvéd 0-4 (0-0), Mezőkövesd-Ferencváros 2-0 (1-0), MTK-Újpest 1-1 (0-1), Paks-Haladás 2-1 (1-1), Vasas-Diósgyőr 3-0 (0-0)

18:30

Vezet a Barca a clásicón

Suárez bólintott, 1-0 a Barcának. Élőbben itt.

Spoiler meg itt:

18:43

A sereghajtó is elkapta a Leicestert

A Sunderland 2-1-re nyert az angol bajnok ellen, így már nem utolsó. Ranieriék a forduló végén a 17. helyre is visszacsúszhatnak. Hamarosan bővebb összefoglalóval jelentkezünk az angol meccsekről.

David Moyes mosolya nem véletlen Forrás: DPPI/Paul Currie
18:46

Még nincs vége a futballmámornak

Negyedóra múlva kezdődik a Debrecen-Videoton. A fehérváriak győzelmükkel a második helyre lépnének fel, és tapadnának a Vasasra, a Debrecen pedig - bármilyen furcsán hangzik is - elszakadhatna a kiesőjelöltektől, ha nyerne.

18:47

Ég a PSG

A 15. Montpellier ellen állnak vesztésre Cavaniék, ezzel a góllal.

19:12

Megint kikapott a Leicester

A nap rangadója után a középmezőnyben tusakodtak a felek, ez alól csak az utolsó helyezett Swansea-t laposra verő Tottenham a kivétel. Ezek lettek a délutáni eredmények:

Crystal Palace-Southampton 3-0 (2-0)
Stoke City-Burnley 2-0 (2-0)
Sunderland-Leicester City 2-1 (0-0)
Tottenham Hotspur-Swansea City 5-0 (2-0)
West Bromwich Albion-Watford 3-1 (2-0)

19:13

Főszerepet kér a bíró

A 10. percben jár a Debrecen-Videoton, de már két büntetőgyanús eset is volt a meccsen. A játékvezető egyiket sem adta meg, 0-0-ra állnak a felek.

19:14

Sergio Ramos a nap hőse

Ezzel a góllal egyenlített a Real Madrid a Barca elleni rangadón.

19:32

Nagy bajban a PSG

Már 2-0-ra vezet a Montpellier (bónusz: francia gólöröm)

19:39

Vezetnek Gulácsiék

Az RB Leipzig már a második percben vezetést szerzett Werner büntetőjével a Schalke ellen.

19:47

Negyedóra után 0-0

Így áll Angliában a West Ham United–Arsenal, illetve Spanyolországban a Leganés–Villarreal mérkőzés is.

19:54

Régen állt ilyen rosszul a PSG

Tavaly mindössze kétszer kapott ki a PSG, tavalyelőtt és az előtt három-három vereséggel megúszott egy egész szezont, és lett végül bajnok.

Ezek után idén 16 forduló alatt megvan már a három zakó: a címvédő nyolc veretlen meccs (hét győzelem, egy döntetlen) után a kiesés ellen küzdő Montpellier otthonában kapott méretes, 3-0-s pofont. A hazaiak góljait Lasne, Skhiri és Boudebouz szerezte.

19:58

Özil jókor érkezett

Vezet az Arsenal a londoni rangadón: a West ham elleni meccsen Mesut Özil a 24. percben volt eredményes (0-1).

20:06

Egyenlített a Schalke

Már nem vezet otthon a Lipcse, a 32. percben Kolasinac találatával a Schalke 1-1-re egyenlített.

20:11

Kicserélték Özilt

Mesut Özil az Arsenal idénybeli tétmeccsein már nyolc gólnál tart - a 2015/16-os idényben összesen lőtt ennyit.

20:21

Vezet a Videoton

Hadzic az ötös jobb csücskéről lőtte ki a rövid fölsőt izomból. Debrecen-Videoton 0-1.

Bemutat a Real-játékos?

Carvajal a jelek szerint nem bírt magával, miután a Real Madrid egyenlített a Camp Nouban:

20:35

Nem egyenlít a Loki

Gyönyörű akció végén egyenlíthetett volna a Debrecen a Videoton ellen, de Vittek nagy helyzetben rosszul találja el a labdát.

20:36

Gulácsi bravúrja kevés volt

Ezzel a gólla egyenlített a Schalke a Lipcse otthonában.

20:38

Újabb ziccer

Hasonlóan nagy helyzetet hagy ki a Videoton is, amely pedig már-már eldönthette volna a meccset. Marad az 1-0-s előnye.

20:46

Ha 2. perc, akkor Lipcse-gól

Kolasinac előbb egyenlített a Schalkénak, majd fejelt egy öngólt, ezzel ismét előnyben a Leipzig (2-1). Gulácsiék az első és a második félidő 2. percében is szereztek egy-egy gólt.

20:53

Győzőtt a Videoton

Tovább üldözi a Vasast a bajnokságban a Videoton, amely 1-0-ra nyerni tudott Debrecenben.

20:58

S. Ramos megelőzte R. Carlost

A Barca ellen a 90. percben egyenlítő Real-védő a La Liga történetének 4. legeredményesebb hátvédje.

Hasít az Arsenal

Alexis Sánchez megduplázta az előnyt, már 2-0-ra vezet a West Ham otthonában az Arsenal.

21:15

Sánchez újra villan

És Alexis Sánchez ismét betalál, ezzel már 3-0-ra vezet az Arsenal. Ez a meccs épp úgy a 83. percben jár, mint a Leipzig-Schalke, ahol továbbra is 2-1 az eredmény.