Cikkünk folyamatosan frissül
Az idei utolsó forduló után három csapat is 34 ponttal áll az NB I-ben: a Videoton, a Honvéd és a Vasas. A Ferencváros megközelíthette volna őket két pontra, de nem tudta behúzni 1-0-ról az MTK elleni örökrangadót. A Bundesligában a Bayern 5-0-ra nyert, és visszaelőzte a Leipziget, a Premier League-ben a Leicester City simán legyőzte a Manchester Cityt (4-2 lett, de 4-0-ra is vezetett a címvédő).
16:17
2016. december 10.

Indul a program

Az NB I idei utolsó játéknapját rendezik 15.30-tól, a délutáni meccsek közül a Honvéd-Mezőkövesden, illetve az esti Ferencváros-MTK-n is jelen lesz az Origo tudósítója.

A Bundesliga menetrendje

Természetesen az NB I mellett a topligák történéseiről is folyamatosan beszámolunk.

Il silenzio

Az olaszoknál nyugis délután lesz, bár az ínyencek a Crotone-Pescara (18.00), Sampdoria-Lazio (20.45) meccsek hallatán is csettintenek majd.

16:28

Prödl döntött

A Premier League-ben éppen véget ért a Watford-Everton. A 3-2-es meccsen itt Okaka, ott Lukaku duplázott, a különbséget így Sebastan Prödl gólja jelentette.

16:30

Komoly rangadó nélkül

Angliában nem lesz ma igazi rangadó, persze jó meccsek attól még igen.

Storck Kispesten

Három perccel a kezdés előtt még a nézők egy része a pénztáraknál állt sorba, Bernd Storck szövetségi kapitány és segítője, Andreas Möller azonban már itt ül a Bozsik-stadion lelátóján - jelentette a helyszíni tudósítónk.

16:33

Zakatol a Loki

Jó, ez túlzás, mert még labdába is alig értek a debreceniek, mindenesetre megy már az Újpest elleni meccsük.

16:38

Lila baj

Heris már az első percben megsérült egy oldalpassztól, rövid ápolás után le is kellett cserélni, Pávkovics állt be a helyére.

16:39

A nap sportképe

Kispesten fotózták a helyszíni kollégáink:

A Honvéd–Mezőkövesd előtt Fotó: Mudra László - Origo
16:42

Könyörtelen Barca

Nem szóltunk még a spanyol bajnokságról, ahol a Barcelona egy 3-0-s pamplonai győzelemmel adta meg az alaphangot. Messi duplázott, az Osasuna masszívan utolsó.

Kispesti szürreál

"Mi leszünk, mi leszünk, mi leszünk a bajnokok, a Kövesd a legjobb csapat, a Kövesdnek győzni kell" - énekli a kezdés óta folyamatosan az 50 fős, dobbal is felszerelkezett mezőkövesdi tábor.

16:56

Támad a Loki

A Debrecen van fölényben, de azt nem lehet mondani, hogy töri az újpestiek hátát a háló.

16:57

Gólok!

A Diósgyőr vezet a Gyirmót, a Videoton pedig a Haladás ellen (gól: Vela, ill. Scepovic).

16:58

Pintért szapulják

Pintér nem lesz díszpolgár Kispesten, a Mezőkövesd edzője széles gesztusokkal magyarázott a negyedik játékvezetőnek egy vitatott bedobás miatt, mire az egész tribün vele kezdett foglalkozni, és nem igazán dicsérték - jelenti a helyszíni tudósítónk.

16:59

Ez már nevetséges

Messi délután duplázott, így már öt olyan csapat van, amelynek legalább húsz gólt lőtt.

17:02

Előzhet a Bayern

A pillanatnyi állás alapján visszatérne a tabella élére a Bayern München: 2-0-ra vezet Wolfsburg ellen (g: Robben, Lewandowski), míg az éllovas Leipzig (Gulácsi Péterrel a kapuban) 1-0-ra ég Ingolstadtban (g: Roger).

17:05

Beköszönt egy régi ismerős

Artoms Rudnevs (ex-ZTE) góljával vezet a Köln a Dortmund ellen.

17:09

Így kell visszatérni

Stefano Okaka-Chuka hat év után lőtt gólt a PL-ben, nem is akármilyet a Watford-Everton meccsen.

17:13

Kispesti csendélet

Fotó: Mudra László - Origomiddleon165283072
17:17

Az a fránya vakond

Holman Dávid lőhetne gólt, egy gyönyörű csel után helyzetbe kerül, és már csak a ziccert kellene bevernie 12-ről, amikor egy göröngyön csúnyán felpattan a labda, így sípcsonttal találja el szegény DVSC-játékos. Továbbra is 0-0 az Újpest elleni meccs.

17:18

Gólok Angliában

A Burnley 2-0-ra vezet a Bournemouth ellen, gól: Hendrick, Ward.

17:20

Langék egyenlítettek

Pontot rabolhat Lang Ádám csapata, a Dijon a Marseille-től: a 87. percben egyenlített, Lang kapott egy sárgát a 36. percben, ezzel együtt végig a pályán marad, mert Dall'Oglio edző már kihasználta mindhárom cseréjét.

17:21

NB I, félidő

Az eredmények: Diósgyőr-Gyirmót 1-0, Újpest-Debrecen 0-0, Haladás-Videoton 0-1, Honvéd-Mezőkövesd 0-0, Paks-Vasas 1-0.

17:24

Bundesliga, félidő

Az eredmények: Bayern-Wolfsburg 2-0, Köln-Dortmund 1-0, Hamburg-Augsburg 0-0, Ingolstadt-Leipzig 1-0, Freiburg-Darmstadt 0-0.

17:25

Kispestről jelentjük

A Honvéd volt a kezdeményezőbb, Lanzafaménak volt is egy kapufája, de a hazaiak nem igazán találják a fogást Pintér Attila csapatán, amely stabilan áll a lábán, és a kontrákban bízik - foglalta össze az első félidőt a helyszíni tudósítónk.

17:26

Kikapott a Dijon

Bafetimbi Gomis hajrágóljával végül mégis győzött a Marseille Dijonban. A hazaiaknál Lang végigjátszotta a meccset.

17:29

Nagy bajban a Valencia

A hat bajnoki óta nyeretlen Valencia már a második percben hátrányba került San Sebastianban: Willian José góljával vezet a Sociedad. Az egykor két BL-döntőt is játszó Valencia 17. a tabellán, ha eggyel hátrébb kerül, kieső helyre jut.

17:32

Kövesd-hívek Kispesten

A vendégtábor a Bozsikban Fotó: Mudra László - Origo
17:39

Vezet az Újpest

Amint elkezdődött a második félidő, egy jobb oldali támadás után vezet az Újpest: Verpecz kezéből kicsúszik a labda Perovic fejesénél, a lecsorgóra Andric érkezik, és közvetlen közelről a léc alá lő.

17:42

Hátrányban az Arsenal

Xhaka könyökléséért 11-es járt, amelyet Charlie Adam szépen belőtt, így vezet a Stoke City az Emiratesben. De mire leírjuk (41. perc), Walcott egyenlít.

17:43

Maradonázás Kispesten

A Fradi ellen gólt szerző Molnár Gábor a Honvédnak is betalált, apró szépséghiba, hogy kézzel ütötte el a labdát Gróf kapus miatt, a bíró pedig kiszúrta azt, amit Maradona esetében nem láttak meg - írja a helyszíni tudósítónk.

17:46

München, Szombathely

Mindkét városban esett egy-egy hazai gól: a Bayern már 3-0-ra vezet a Wolfsburg ellen, a Haladás egyenlített a Videoton ellen.

Pörgés Hamburgban

Eseménydúsan telik a Hamburg-Augsburg meccs: volt két piros lap (Holtby, ill. Kohr), továbbá a hazaiak Kostic révén a vezetést is megszerezték.

18:02

Tolódjatok!

Pintér Attila exkapitány Kispesten Fotó: Mudra László - Origo
18:06

Tarol a Bayern

Már 4-0-ra vezet a Wolfsburg ellen, most Thomas Müller talált be - ez volt Müller első bajnoki gólja a szezonban.

18:09

Parádés gól

Az Újpest megduplázta az előnyét, szép akció végén Bardhi tekert 14-ről, kissé balról a hosszúba. Újpest-Debrecen 2-0.

18:10

Vezet a Honvéd

Mindenki tudja már, hogy Eppel a gólkirály - énekli a Honvéd-tábor, miután a csatár a 70. percben szép fejessel szerzett vezetést a Honvédnak a Mezőkövesd ellen - jelenti a helyszíni tudósítónk.

18:11

Futács remekelt

A magyar csatár duplájával nyert 2-1-re a Hajduk Split, pedig a rendes játékidő végén még a Cibalia vezetett. Futács a 91. és a 93. percben talált be. Futács már hétgólos a bajnokságban, a mai teljesítményét hamarosan külön cikkben énekeljük meg.

18:14

Eppel gólöröme

Veri a Honvéd a Mezőkövesdet Fotó: Mudra László - Origo
18:16

Bayern: 5-0

Douglas Costa is betalált, már 5-0-ra veri a Bayern a Wolfsburgot.

18:18

Diósgyőri győzelem

Lefújták a Gyirmót elleni meccset, maradt az 1-0.

18:18

Egyenlített a Dortmund

Reus talált be a 90. percben Kölnben (1-1).

18:21

Kikapott a listavezető

A Paks 1-0-ra verte a Vasast Hahn góljával.

18:23

Győzött az Újpest is

2-0-ra verte a Debrecent. Az Újpest tíz bajnoki óta veretlen (igaz, ebből nyolcszor ikszelt), a Debrecen öt forduló óta nyeretlen.

18:28

NB I, eredmények

Diósgyőr-Gyirmót 1-0, Haladás-Videoton 1-1, Honvéd-Mezőkövesd 1-0, Paks-Vasas 1-0, Újpest-Debrecen 2-0.

18:30

Félelmetesen szoros az állás

Az NB I első három helyén pontazonossággal áll a Videoton, a Honvéd és a Vasas. A negyedik helyen álló Ferencvárosnak 29 pontja van, de még szerezhet hármat este, az MTK elleni örökrangadón.

18:33

Bundesliga-eredmények

Bayern-Wolfsburg 5-0, Ingolstadt-Leipzig 1-0, Freiburg-Darmstadt 1-0, Hamburg-Augsburg 1-0, Köln-Dortmund 1-1.

18:41

Előzött a Bayern

A Bayern pontszámban beérte Gulácsi Péter csapatát, a Leipziget, a tabellán pedig jobb gólkülönbséggel átvette a vezetést. A Hertha - amely továbbra is harmadik - 50 perc múlva kezd a Werder Bremen ellen.

18:42

Hármasok mindenhol

A Premier League-ben az összes hazai csapat (Watford, Arsenal, Burnley, Hull, Swansea) három gólt szerzett. A Watford már nyert is, a többiek mind nyerésre állnak.

18:44

Még húsz perc

A Valencia egyre közelebb a vereséghez, még húsz perce maradt elkerülni. Willian José duplájára Dani Parejo büntetőből felelt, így vezet 2-1-re a Real Sociedad.

18:45

Villámrajt

A Monaco négy perc után már 2-0-ra vezet Bordeaux-ban (g: Sidibé, Falcao).

18:52

Kevés a néző az örökrangadón

A Ferencváros-MTK örökrangadóhoz méltatlanul kevés néző gyűlt össsze a Groupama Arénában kerek 10 perccel a kezdés előtt. Nagyjából 1000 néző lehet a stadionban, persze azért még beeshetnek néhányan.

Eközben a pályán megtette tiszteletkörét a Fradi-sas.

18:53

PL-végeredmények

Arsenal-Stoke 3-1, Swansea-Sunderland 3-0, Hull-Crystal Palace 3-3, Burnley-Bournemouth 3-2.

18:54

Böde jön

Böde és Radó is kezdeni fog a Ferencvárosban az MTK ellen.

18:55

Az esti program

Az FTC-MTK meccs hat perc múlva kezdődik, ezen kívül 18.30-kor indul a Hertha-Weder, illetve a Leicester-Manchester City összecsapás.

19:00

Kezdődik

Békés hangulatban érkeznek a pályára a Fradi és az MTK játékosai. A focistáknál kisgyerekek, a kisgyerekeknél plüssmackók. Az utóbbi kezdeményezés célja, hogy minden mentőautóban legyen plüssmackó, hogy enyhítsen a beteg gyerekek fájdalmán. A most látott macikat hamarosan átadják az Országos Mentőszolgálatnak.

19:09

Teljes csőd

A Valencia nem tudott egyenlíteni, 3-2-re kikapott a Sociedadtól. A meccs 3-1-re állt (lehetett volna 4-1 is, ha korábban Carlos Vela nem hagyja ki a 11-est), a Valenciából viszont kiállították Joao Cancelót. Emberhátrányban is szépítettek, Bakkali a 93. percben talált be, de ez vajmi kevés a jelenlegi helyzetükben.

19:10

Szabadrúgás

MTK-szabadrúgás 20 méterre a Fradi kapujától, Kanta már kéri is a labdát.

19:10

Kanta lő...

...és eltalálja a sorfalat.

19:15

Alakul a hangulat

Torghelle ökleli fel ellenfelét, a labdához köze nem volt, de megúszta az esetet figyelmeztetéssel. A szurkolók lapot vártak, felzúgott a "Hülye vagy, hülye vagy!", kórus.

19:20

Támad a Fradi

De sokszor hiba csúszik az akcióiba, miközben az MTK is stabil, jól tartja magát.

19:26

Az eddigi legnagyobb helyzet

Torghelle tör be a 16-osba, az ötös jobb sarkáról lő is - vagy bead, ezt nem tudni, de a kapu mellé csorog a labda.

19:32

Hangos az MTK-tábor

Sokkal kevesebben vannak, mint a fradisták (kb. 50-en), de jóval koncentráltabbak, mint a stadionban szétszórt, ezért hangban nem túl egységes hazaiak. Eddig simán hozzák az MTK-ultrák is a döntetlent, akárcsak a pályán Torghelléék.

19:34

Tovább támad a Fradi

Elég egyértelmű a meccs képe, rohamoz folyamatosan a Fradi, de teljesen nyílt a meccs, amíg komoly helyzetei nincsenek.

19:40

Baki az MTK-nál

Vezet a Ferencváros: Nagy Dominik startolt rá a labdára, de Baki becsúszva elkotorta előle. Kétes dicsőség: a labda az MTK-s saját kapujába gurult.

19:42

4754

Ennyi fizető néző van jelen a Fradi-MTK-n a Groupama Arénában.

19:43

Villámrajt II.

A Leicester City már az ötödik percben 2-0-ra vezetett a Manchester City ellen, Vardy és King góljaival. Megkockáztatjuk: Guardiola-csapat még sosem kezdett ilyen rosszul meccset.

19:48

Játszik a Hertha is

De egyelőre 0-0-ra áll a Werder Bremen ellen. A Hertha eddig mind a hat hazai bajnokiját megnyerte a szezonban.

19:49

Olasz gól

Palladino sikeres büntetőjével vezet a Crotone a Pescara ellen a félidőben.

19:54

Fütty

Cukic sárgát kapott, Torghelle visszakocogott a pályára, a nézők fütyülnek, de fütyül a bíró is, félidő.

19:54

Vardy ismét lecsap

Húsz perc után 3-0-ra vezet a Leicester a ManCity ellen. Bizony, a tavalyi meglepetéscsapat bebiztosította a BL-továbbjutást, most ideje kicsit a bajnokságra koncentrálni.

20:00

A topligák bugyraiból jelentjük

Fél óra után Livaja góljával vezet a Las Palmas a Leganés ellen.

20:14

Vezet a Werder

Dárdai Herthájának most már fordítania kell a győzelemért: a védősor hátul keresztbe passzolgatott, ráadásul rosszul, Kruse lecsapott a labdára, és vezetést szerzett a Werdernek.

20:16

Böde lő

Életerős Böde-lövéssel indult a második félidő a Fradi-MTK-n, de mellément a löket. Cukicot ápolni kellett, de hamar visszatért a pályára.

20:20

Kiállítás!

Cukic teljesen jogosan megkapta a második sárgáját Gera Dániel felrúgásáért, nem is reklamál a kiállítása után, csak elnézést kér a szurkolóktól. Emberhátrányban a Fradi, gólhátrányban az MTK.

20:20

Félidei eredmények

PL: Leicester-ManCity 3-0, Hertha-Werder 0-1.

20:22

Gerának le kell mennie

Gera Dániel megsérült Cukic belépője nyomán, le kell cserélni, de Thomas Doll - a Fradi edzője, aki visszatért a kétmeccses eltiltása után - is cserélni fog.

20:24

Lemegy Gyömbér

És bejön Hajnal. Az MTK pedig Darko Nikacot küldi Gera helyére.

20:25

A gól

Az eddigi egyetlen gól Fotó: Mudra László - Origo
20:31

Újabb csere

Az emberelőnyben már jóval kezdeményezőbb MTK ismét cserél Vogyicska helyett Takács áll be.

20:44

Crotonei csetepaté

Minden van a Crotone-Pescara meccsen. 1-0-nál hagytuk abba, azóta mindkét csapatban volt piros lap (Capezzi, illetve Aquilani), a jó nevű Memushaj (Pescara) kihagyott egy büntetőt, Campagnaro egyenlített, de egy percre rá Ferrari ismét előnyhöz juttatta a Crotonét.

20:45

Egyenlít az MTK

Kanta bal oldali szabadrúgását Torghelle csúsztatja fejjel a kapu bal oldalába. Az örökrangadó 1-1-re áll nyolc perccel a lefújás előtt.

20:47

Majdnem fordít az MTK

Szövevényes akció a Fradi kapuja előtt, Nikac lövése után a gólvonalról tisztáz Nagy Dominik - kézzel. Ennél tizenegyesebb nincs, de a zöld-fehérek megúszták.

20:54

Torghelle megint

Fejel, de nem gólt: balról jön a beadás, Sándor bólint, a labda centikkel kerüli el a bal kapufát.

20:55

Újabb MTK-helyzet

Takács lapos beadását kapásból lövik mellé. Ezek már a ráadás percei.

20:57

Döntetlen

Vége az örökrangadónak, 1-1. Az MTK akár meg is nyerhette volna a meccset a kiállítás után, de kimaradtak a helyzetei.

21:02

Centiken múlik

"Remek meccseket játszottunk, centiken múlott többször minden" - összegzett Teodoru Vaszilisz, az MTK edzője az M4-en. Bizony, a csapata nyolcadszor ikszelt a bajnokságban, és az utolsó előtti helyen telel a tabellán.

21:04

Doll kiborult

"Ami hétről hétre zajlik ellenünk, arra nem is találok szavakat, ki kell jelentenünk, hogy nem is okoz örömet a labdarúgás, ha állandóan ellenünk ítélnek" - jelentette ki a Fradi edzője a lefújás után az M4-en, és még hozzátette, hogy ők megkapják a második sárgát, míg az ellenfeleik sosem. Felhozta a Vasas elleni meccset is, ahol kétmeccses eltiltást kapott, szerinte igazságtalanul.

21:07

Torghelle, Böde

"Az Üllői úton ki az a játékos, aki le akar jönni?" - tette fel a költői kérdést Torghelle Sándor, aki szerint volt lehetősége az MTK-nak elvinni a három pontot.

Böde Dániel elismerte, hogy Cukic második sárgája jogos volt, míg az elsőnél nem tudja, mi történt.

21:13

Torghelle gólja

Egyenlít az MTK Fotó: Mudra László - Origo
21:19

Szépített a ManCity

4-0-ra is vezetett már a Leicester (Vardy tripla, King), amikor szépített a Manchester City: a 82. percben Kolarov, a 90.-ben Nolito talált be.

21:21

Mindeközben

Las Palmas-Leganés 1-1, végeredmény. A spanyol bajnokságban 20.45-kor kezdődik a Real Madrid-Deportivo meccs, ezen kívül egy topligás találkozót játszanak még ma, a Sampdoria-Laziót, ugyancsak 20.45-től.

21:24

Hertha, ManCity: vége

Végeredmények: Hertha-Werder Bremen 0-1, Leicester City-Manchester City 4-2. Oda a Hertha százszázalékos hazai mérlege, a Werder viszont először nyert idegenben idén. A ManCity a harmadik vereségével maradt negyedik, míg a Leicester megelőzte a Middlesborough-t és a Crystal Palace-t.

21:30

Így telel az NB I

A következő fordulót február 18-án rendezik majd az NB I-ben. A bajnokság állása:

Búcsú

Elbúcsúzunk kedves olvasóinktól, az esti topligás meccsekről természetesen hírben beszámolunk még.