Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Izgalmas, változatos csata után ugyanúgy, ahogy múlt csütörtökön, ismét három góllal nyert a Honvéd a Vasas ellen a vízilabda-bajnokság három győzelemig tartó döntőjében, ezzel ismét a címvédőnél az előny, s 2-1-re vezet a pénteki mérkőzés előtt.

Döntő, 3. mérkőzés:
Honvéd - Vasas 13-10 (3-2, 3-2, 2-4, 5-2)
Kőér utca, 1000 néző
vezette: Bátori, Németh
gól: Molnár 3, Szívós, Vári, Biros 2-2, Kovács, Bereczki, Fodor, Kiss 1-1, illetve Vindisch 3, Tóth, Varga T., Varga Zs. 2-2, Hesz 1
emberelőny: 11/7, illetve 8/4
négyméteres: 0, illetve 2/2

A második negyedben a hazaiak határozottan felülkerekedtek és 5-3-ra, majd 6-4-re is vezettek.

A folytatásban azonban szenzációsan pólózott a Vasas: nem egészen négy perc alatt négy gólt lőtt és egyet sem kapott, így 8-6-ra fordított.

A jelentős változást követően azonban ismét beleerősített a bajnokcsapat, kiegyenlített (ehhez kellett az is, hogy 8-7-es Vasas-előnynél a vendégek pillanatok alatt kihagyjanak két emberelőnyt), s a hajrában fokozatosan elhúztak. Előbb 11-9-re módosították az eredményt, majd az utolsó percben, 11-10 után két gólt is szereztek, így tették fölényessé sikerüket (13-10).

Az eredménnyel a vendéglátók pontosan lemásolták a múlt csütörtöki összecsapást, s 2-1-re vezetnek a 3 győzelemig tartó párharcban, azaz: már csak egyszer kell nyerniük, hogy sorozatban harmadszor bizonyuljanak a sikersportág hazai legjobbjának.