A magyar bajnoki ezüstérmes, Bajnokok Ligája-induló Pick Szeged kézilabdacsapata húsz góllal nyert a Székelyudvarhelyen rendezett bemutató mérkőzésen. Második lett az MKB Veszprém KC a németországi tornán.

A székelyudvarhelyi klub megnyerte a román ifjúsági (18 évesek) bajnokságot, és a következő szezonban a felnőtt másodosztályban szerepel. A két csapatot összeköti Ilyés Ferenc és - a már visszavonult - Bartók Csaba, ugyanis mindketten Székelyudvarhelyen születtek, de Szegeden játszottak, illetve játszanak. Előbbi a magyar válogatottal olimpiai negyedik helyezett volt tavaly Athénban.

Eredmény:
Székelyudvarhelyi Junior KC - Pick Szeged 12-32 (6-22)

Második helyen végzett az MKB Veszprém a németországi 11. Pfalz-kupán, miután a döntőben 36-35-re kikapott a HSV Hamburgtól.

Eredmények:
döntő:
HSV Hamburg (német) - MKB Veszprém 36-35 (20-20)
a 3. helyért:
Montpellier (francia) - Ademar Leon (spanyol) 35-30 (17-18, 30-30), hosszabbítás után