Könnyed szolnoki győzelemmel kezdte meg a nőikosárlabda NB I 2005/2006-os idényét a címvédő MiZo-Pécs.

A kétszeres Euroliga-bronzérmes elitalakulat 50 szurkolójának támogatásával lépett pályára a Tiszaligeti Csarnokban, ahol összesen 300-an voltak kíváncsiak a nyáron több helyen is átalakult Rátgéber-együttes szezonnyitójára.

A hazaiak csak a 3. percig örülhettek (6-5), ám az első negyed végén Béres és az orosz Liszina révén már 12 pont volt a baranyaiak előnye. A játék képe innentől már alig változott, a különbség előbb 20, majd a meglepően egyoldalú harmadik játékrészben 30 pontosra nőtt.

A második félidőben már csak "egy csapat volt a pályán", ami a meccs hajrájára durva szolnoki szabálytalanságokban mutatkozott meg, ennek eredményeként a pécsi Fegyverneky vállát jegelni kellett.