A házigazda MKB-Euroleasing Sopron a MiZo Pécs 2010-et is legyőzte, így százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a Krasznai Kupa női kosárlabda felkészülési tornát.

Eredmény, 3. forduló:
MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 67-61 (18-10, 14-17, 21-22, 14-12)

A várakozásoknak megfelelően kevés pontot és óriási küzdelmet hozott a torna slágermeccsének - és a tavalyi NB I-es döntő "folytatásának" - a nyitónegyede. Nyolc-nyolcig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a bajnoki és Magyar Kupa-címvédő hazaiak egy 10-0-ás rohammal elléptek.

A nyáron alaposan átalakult baranyai gárda - a közelmúltban érkezett horvát Podrugot leszámítva - a folytatásban is pontatlanul játszott, míg a túloldalon Honti és Eördögh remekelt. A félidőben 32-27 volt az állás.

A második félidőre egy "másik" Pécs jött ki az öltözőből, Fegyverneky és Podrug révén a vendégek 11 pontos hátrányból 3 pontos előnyre tettek szert. Közben igazi rangadóhoz illő hangulat alakult ki a pályán és a nézőtéren is, a soproniak pedig egy 8-0-ás rohammal hálálták meg a bíztatást. A harmadik játékrész végén 53-49-et mutatott az eredményjelző.

A 32. percben kipontozódott a MiZo-vezér Iványi, a többiek pedig már nem tudták ledolgozni a hátrányt, így a házigazdák három győzelemmel, azaz százszázalékos teljesítménnyel hódították el a Krasznai Kupát.

A női kosárlabda NB I 2007/2008-as idénye szerdán kezdődik.