A magyar nőikosárlabda-válogatott 66-47-es vereséget szenvedett a szlovákok otthonában az Európa-bajnoki selejtezők C csoportjának nyitófordulójában.

C csoport, 1. forduló:
Szlovákia - Magyarország 66-47 (13-14, 12-10, 18-11 23-12)
magyar pontszerzők: Vajda 17, Fegyverneky 11, Bujdosó 7, Ujhelyi, Semsei, Horti 4-4

Rendkívül kiegyenlített küzdelmet hozott az első félidő, Rátgéber László együttesében Vajda Anna és Bujdosó Nóra nyújtott kiemelkedőt, előbbi tíz, utóbbi pedig hét pontot szerzett a nagyszünetig.

A harmadik felvonásban "repülőrajtot" vettek a szlovákok és alig öt perc alatt hatpontos vezetésre tettek szert. Ez a különbség az utolsó negyed előtt nyolcpontosra nőtt.

A zárófelvonásban sem sikerült a felzárkózás, így a szlovákok könnyedén nyerték az összecsapást. A magyarok legjobbja Vajda volt, aki 17 ponttal és 10 lepattanóval zárta a mérkőzést.

Első hazai találkozóját augusztus 20-án, Pécsett Franciaország ellen játssza Rátgéber László csapata. A 2009-es lengyelországi Eb-re a selejtezőcsoport öt válogatottja közül az első két helyezett kvalifikálja magát.