Az alapszakaszgyőztes ZTE harmadszor is legyőzte a Szolnokot, és keddi sikerével elsőként jutott be a férfikosárlabda-bajnokság döntőjébe. A másik ágon a címvédő Atomerőmű hazai pályán legyőzte a Körmendet, ezzel 2-1-re szépített.

Zalaegerszegen az első negyedben még fej fej mellett haladt a két csapat, aztán a házigazdák beleerősítettek, és főként Kyle Wilson révén a nagyszünetben már 52-43-ra vezettek.

Térfélcsere után öt pontra (66-61) is felzárkózott a Szolnok, amely meg is nyerte a harmadik játékrészt. A 69-63-ról induló zárószakaszban csakhamar ismét tíz pont fölé nőtt a különbség, ahonnan már nem volt visszaút a vendégek számára.

Újabb söprésükkel - ugyanis eddig nem vesztettek meccset a rájátszásban - a zalaiak 1995 után ismét bejutottak a fináléba, ahol a Körmend vagy a címvédő Atomerőmű lesz az ellenfelük.

A címvédő Atomerőmű hazai pályán legyőzte kedden a Körmendet, ezzel 2-1-re szépített. Az elvesztett nyitónegyedet követően az életükért küzdő paksiak fantasztikus második szakaszt produkáltak - mindössze 12 pontot engedélyezve a vasiaknak -, és főként Anthony Dillnek köszönhetően a félidőben már 44-37-re vezettek. Fordulás után maradt a hazai fölény, a Körmend a harmadik játékrészben is csak 13 pontot hozott össze, ezzel el is dőlt a találkozó, melynek legjobbja a 22 pontos Dill lett.

A párharc negyedik felvonását pénteken rendezik Körmenden.