Hiába vezetett az első félidőben nyolc, a második játékrészben pedig hét góllal a címvédő francia férfikézilabda-válogatott, végül csupán négy góllal győzött a magyarokkal ikszelő Oroszország ellen a szerbiai Európa-bajnokság második napján.

Eredmény, férfi Eb, C csoport, 2. forduló:
Oroszország - Franciaország 24-28 (11-16)
Újvidék, 5000 néző
v.: Horacek, Novotny (csehek)

Az oroszok a magyarok elleni döntetlent követően nem voltak elégedettek, a Barcelona klasszisa, Konsztantyin Igropulo szerint meg kellett volna nyerniük a meccset. "Főleg a második félidőben játszottunk jól, de akadtak problémáink, így egyenlíthettek a magyarok" - mondta.

"Lehet azt mondani, hogy a mi csapatunkban minden poszton a világ legjobbja játszik, csak ez nem látszódott a spanyoplok ellen" - dohogott Claude Onesta francia szövetségi kapitány a hétfői, háromgólos vereség után. A csdapat egyik legjobbja, Nikola Karabatic ehhez annyit tett hozzá, a vereség egy nagy ébresztő volt mindenki számára.

Forrás: AFP
Forrás: AFP

Első félidő:

A franciák kezdték a márkőzést, az első gólt Bertrand Gille szerezte (0-1). Szervezett, kemény védekezés jellemzte mindkét oldalt, a 4. percben ugyan Abalo betalált, de Barachet szabálytalan zárása miatt érvénytelenítették a gólt. A másik oldalon Omeyer védte Selmenko ziccerét, majd hat és fél perc után Narcisse lőtte a második gólt (0-2), Guigou pedig egy gyors kontra végén volt eredményes (0-3).

A 9. perc elején Barachet lopott labdát (0-4), majd egy újabb orosz rossz támadábefejezést követően Narcisse a szaggatottról egészen a büntetőterületig repülve talált be (0-5).

Tíz perc után Csipurin harcolt ki hetest, Koksarov betalált (1-5) - így kezdtek az oroszok a magyarok ellen is. A 13. percben Csipurin beállóból folytatta a gólgyártást (2-5), poszttársa, B. Gille válaszolt (2-6). Egy perccel később Atman lőtt gólt, Narcisse megpróbálta visszarántani, őt két perccel jutalmazták a cseh bírók (3-6).

Abalót az emberhátrány sem zavarta (3-7), csak úgy, mint Barachét, aki Koksarov találata után köszönt be (4-8). Sztarih szerezte az ötödik orosz gólt (5-8).

A 18. perc elején Atman is bemutatta, miért nem szabad lökni és visszarántani a pozícióelőnyben lévő játékost: Karabatic nagyot esett - két perc és büntető. Joli nem hibázott (5-9), majd egy labdaszerzés végén Narcisse ugrott majdnem a gólvonal mögé (5-10). Éppen a 20. percre váltott az óra, amikor Abalo góljával az addigi legnagyobbra, hatgólosra hízott a francia előny (5-11) - Makszimov mester nem kért időt, ő tudja, miért.

Fernandez akadálytalanul mehetett a kapuig, 5-12-nél a már magyarok ellen is betliző Grams helyett érkezett a sokkal jobb formában lévő Bogdanov.

Rasztvorcev szépített, de Abalo újabb hetest harcolt, ki, Joli a kapu közepét választotta (6-13). Makszimov megtalálta a T betűt, le is tette a zsűriasztalra. Időkérés!

Forrás: AFP
Forrás: AFP

A 23. percben Dibirov lőtte a hetedik, majd Csipurin a nyolcadik orosz gólt (8-13), Bogdanov pedig olyat tett, amit addig nem lehetett látni a meccsen: francia lövést védett.

A 26. percben B. Gille lőtt újabb gólt (8-14), majd Karabatic is feliratkozott a listára (8-15). A hajrában jött Bingo - bingó, 8-16!

A félidő utolsó három percét Igropulo gólja nyitotta (9-16), őt követte Csipurin (10-16), másodpercek múlva Kovaljov se hibázott (11-16).

Az utolsó másodpercekre Onesta is időt kért, de az első tanácsokat a cseh bíróknak adta, az eredmény pedig már nem változott - a félidőben 16-11 a franciáknak.

Második félidő:

Az oroszok kezdték a játékrészt, de Sztarih elveszítették a labdát, az ellentámadásnál Narcisse ziccerét védte bravúrral Bogdanov. A félidő első gólját Kovaljov szerezte (12-16), Barachet könnyedén lőtte át a sáncnak nehezen nevezhető két felugró oroszt (12-17). A 33. percben Atman harcolt ki hetest, Igropulo nem hibázott (13-17).

A saját kapujánál viszont igen, lerántotta Gille-t, kiállítás, és egy Joli által értékesített hetes lett a "jutalma" (13-18). Sőt, Bingo ugyan labdát szerzett, de azzal a lendülettel el is veszítette: Dibirov ziccerét Omeyer éppen Csipurin kezébe rúgta, a beállós köszönte szépen (14-18).

Kovaljov még közelebb csempészte az oroszokat (15-18), Narcisse egy, illetve Bingo két találata azonban a 40. percre megnyugtatta a címvédőt (15-21). Majd Narcisse is betalált, a 4-0-s rohamot Selmenko állította meg (16-22).

A 43. percben felhangzott a Ria-Ria Hungária - megérkeztek a magyar szurkolók a csarnokba -, ez leginkább Omeyert hozta lázba, aki előbb kézzel védte Kovaljov, majd lábbal Dibirov ziccerét. A balszélső a következő akciónál már annyira félt a kapustól, hogy szélesebbre mérte a távot és a kapufát találta el.

Joli és Selmenko gólváltása után Omeyer ismét bolondot csinált Kovaljovból, Atman szépített (18-23), Fernandez bombagólt szerzett, Csipurin válaszolt (19-24). Bingo a jobbszélről talált be (19-25). Az utolsó tíz percet Igropulo és Aszlanjan góljai vezették be, 21-25-nél Onesta időt kért.

Fernandez ötre, Barachet hatra növelte az előnyt (21-27), Csipurin már a hatodik gólját vágta be (22-27), csakúgy, mint Narcisse (22-28). Az 59. percben Dibirov, majd Igropulo is megiramodhatott (24-28), azért nem lett szorosabb, mert Aszlanjan önző módon a kapufát döngette meg.

A vége 28-24 lett, ugyan benne volt a meccsben egy nagyobb francia siker is, az oroszok jól küzdöttek.