Női távolugrásban Vaszi Tünde ezüst-, férfi kalapácsvetésben pedig Annus Adrián bronzérmes lett a hétfői esti athéni atlétikai Grand Prix-versenyen. A férfi 100 méteres síkfutást a világcsúcstartó amerikai Greene 9,97 másodperces idővel nyerte.

Az amerikai Maurice Greene mindig szívesen versenyez az athéni Tsiklitiria GP-n, hiszen 1999-ben itt futotta a ma is érvényben levő, 9,79-es világcsúcsot. S 1997-ben ugyancsak az athéni Olimpiai stadionban nyerte első vb-aranyát. Napjaink legjobb sprintere hétfőn este 0,2 m/sec-os ellenszélben ért el 9,97-et, s mivel az utóbbi hetekben kisebb sérüléssel bajlódott, ez az idő mindenképpen biztató számára a Golden League-sorozat rajtja előtt.

A világsztárok sorát felvonultató hétfői versenyen a nőknél 100 m gáton remekelt a nigériai állampolgárságát spanyolra váltó Glory Alozie, aki 12,63 mp-cel, a világ idei legjobbjával nyert. Az ugyancsak magas színvonalú férfi kalapácsvetés 13 fős mezőnyében az idén legjobb formát mutató magyar versenyző, Annus Adrián 81,06 méteres dobással bronzérmes lett. Az atlantai olimpiai bajnok Kiss Balázs 79,64-gyel 7., az Európa-bajnok Gécsek Tibor 77,27-tel 9. lett. A győzelmet az ukrán Skvaruk 81,71 méteres dobással szerezte meg. (Érdekesség, hogy az olimpiai és világbajnoki címvédő lengyel Ziolkowski 79,78-cal a 6. helyen zárt.) A Tsiklitiria GP negyedik magyar indulója, a vb-4. Vaszi Tünde 678 cm-es kiváló teljesítménnyel ezüstérmes lett a 690-ig jutó orosz Kotova mögött.

Eredmények, férfi kalapácsvetés:
1. Skvaruk (ukrán) 81,71; 2. Asztapkovics (fehérorosz) 81,34; 3. Annus Adrián 81,06; 4. Krikun (ukrán) 80,85; 5. Papadimitriu (görög) 79,98; 6. Ziolkowki (lengyel) 79,78; 7. Kiss Balázs 79,64; 8. Polichroniou (görög), 9. Gécsek Tibor 77,27.
Női távolugrás: 1. Kotova (orosz) 690; 2. Vaszi Tünde 678; 3. Montaner (spanyol) 673.