Az olasz Gilberto Simoni nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny második pireneusi szakaszát, de összetettben továbbra is a címvédő amerikai Lance Armstrong áll az élen. Bodrogi László 32:56 perces hátránnyal a 128. helyen végzett, összetettben a 120.

Képgaléria - életképek a Tourról

A 14., Saint-Girons és Loudenvielle-Le Louron közötti 191.5 km-es etap során hat(!) hegyet - két második és négy első kategóriást - kellett megmászniuk a kerekeseknek. Tizenheten már az első kilométereken megszöktek a főmezőnytől, köztük olyan klasszisok, mint az ötszörös "hegyi király", Richard Virenque vagy a kétszeres Giro d'Italia-győztes, Gilberto Simoni. A szökevények közül a francia és az olasz kerekesen kívül a svájci Laurent Dufaux bírta jól az emelkedőket. Végül a trió sprintbefutóját a Touron eddig gyenge teljesítménye miatt nagy csalódást okozó Simoni nyerte.

Az esélyesek ezúttal is az utolsó kaptatóra hagyták a döntést. Sokáig az összetettben második helyen álló német Jan Ullrich diktálta a tempót, majd a kazah Alekszandr Vinokurov váratlanul "robbantott" és csupán a szombaton kicsit gyengélkedő spanyol Iban Mayo tudott vele tartani. A Telekom és az Euskatel versenyzője végül 43 mp-et hozott a két nagy riválison, a legutóbbi négy alkalommal győztes Armstrongon és az 1997-es bajnok Ullrichon.

További érdekesség: Bodrogi csapattársa, Virenque eddig már annyi pontot gyűjtött a hegyeken, hogy pályafutása során - elméletileg - hatodszor szerezte meg a pöttyös trikót, ezzel a június 27-i párizsi befutó után csatlakozhat a belga Lucien Van Impéhez, aki jelenleg még egyedüliként csúcstartó ebben a kategóriában.

A Tour de France országúti kerékpáros körverseny egyetlen magyar indulója, Bodrogi László 32:56 perces hátránnyal a 128. helyen végzett a 14. szakaszon, így összetettben 2:31:46 órás hátránnyal a 120.

14. szakasz, Saint-Girons - Loudenvielle-Le Louron, 191.5 km
1. Simoni (olasz, Saeco) 5:31:52 ó
2. Dufaux (svájci, Alessio) azonos idővel
3. Virenque (francia, QuickStep-Davitamon) a.i.
4. Peron (olasz, CSC) 3 mp hátrány
5. Beneteau (francia La Boulangere) 10 mp h.
6. Vinokurov (kazah, Telekom) 41 mp h.
7. Mayo (spanyol, Euskatel) a.i.
8. Zampieri (svájci, Vini Caldirola) a.i.
9. Zubeldia (spanyol, Euskatel) 1:24 p h.
10. Basso (olasz, Fassa Bortolo) a.i.
11. Armstrong (amerikai, US Postal) a.i.
12. Ullrich (német, Bianchi) a.i.
...128. Bodrogi László (QuickStep-Davitamon) 32:56 p. h.

7. Hamilton (amerikai, CSC) 7:32 p h.
8. Mancebo (spanyol, iBanesto.com) 10:09 p h.
9. Moreau (francia, Credite Agricole) a.i.
10. Sastre (spanyol, CSC) 12:40 p h.
...120. Bodrogi László (QuickStep-Davitamon) 2:31:46 ó. h.

A mezőnypontverseny állása (zöld trikó): 1. Cooke (ausztrál, Fdjeux.com) 156 pont, 2. McEwen (ausztrál, Lotto) 148, 3. Hushovd (norvég, Credite Agricole) 132, ...48. Bodrogi László (QuickStep-Davitamon) 18

A hegyipontverseny állása (pöttyös trikó): 1. Virenque (francia, QuickStep-Davitamon) 300 pont, 2. Dufaux (svájci, Alessio) 163, 3. Bettini (olasz, QuickStep-Davitamon) 98, ...55. Bodrogi 4.

Legjobb 25 éven aluli versenyző (fehér trikó): 1. Mencsov (orosz, iBanesto.com) 61:20:54 ó, 2. Astarloza (spanyol, AG2R) 35:32 p hátrány, 3. Mercado (spanyol, iBanesto.com) 38:03 p h.

A csapatverseny állása: 1. CSC (dán) 180:55:46 ó, 2. iBanesto.com (spanyol) 9:04 p hátrány, 3. Euskatel (spanyol) 12:24 p h., ...11. QuickStep-Davitamon (belga) 1:29:02 p h.

Hétfőn a Bagneres-de-Bigorre és Luz-Ardiden közötti 159.5 km-es táv vár a mezőnyre, mely során egy első és két kiemelt kategóriás hegyet kell megmászniuk az indulóknak.