Az oroszországi Hanti-Manszijszkban a kieséses rendszerű Világkupa nyolcaddöntőinek rájátszásaira került sor. Nem született meglepetés, az első és második helyen kiemelt izraeli Borisz Gelfand és az azeri Vugar Gasimov is továbbjutott. A tinédzserek, a Fülöp-szigeteki Wesley So és az olasz Fabiano Caruana búcsúztak a küzdelmektől. Az orosz rangadót Dmitrij Jakovenko nyerte meg Alekszandr Griscsukkal szemben. Továbbjutott a FIDE exvilágbajnoka, az ukrán Ruszlan Ponomarjov. A negyeddöntőbe három orosz, két-két ukrán és azeri és egy izraeli nagymester került. A Világkupa győztese világbajnokjelölt lesz.

A kieséses rendszerű Világkupa negyeddöntőibe a + 2700 Élő-pontos nagymesterek kerültek. Az első helyen kiemelt izraeli Borisz Gelfand rutinos versenyzőként öt döntetlen után a második villámparti megnyerésével jutott tovább. A rapidjátszmák során a küzdő felek kevesebb kalandot vállaltak, az első villámpartiban a franciák junior villámbajnoka, Maxime Vachier-Lagrava a bonyodalmak során fonalas nyerést hagyott ki.

A poklokat is megjárta az azeri Vugar Gasimov a 17 esztendős olasz Fabiano Caruana elleni párharcának második partijában, de a szerencsésnek mondható megmenekülésével rapidozhatott ifjú ellenfelével. Az elpuskázott lehetőség rányomta bélyegét Caruana játékára, már a harmadik rapidparti után búcsúra kényszerült.

Az orosz Vlagyimir Malahov pirosra állította a szemafort a Fülöp-szigeteki Wesley So előtt. Az ukrán Vaszilij Ivancsukot és a két évvel ezelőtti győztest, az amerikai Gata Kamskyt legyőző So mindhárom rapidpartit elvesztette Malahovval szemben. Jól bírta a gyorsított befejezés izgalmait a FIDE 2001/2002/es világbajnoki ciklusának győztese, az ukrán Ruszlan Ponomarjov.

Az orosz rangadón hat döntetlen után kerekedett felül Dmitrij Jakovenko. A vereséggel a 26 esztendős Alekszandr Griscsuk már nem lehet világbajnok-jelölt. Griscsuk lejátszotta valamennyi Grand Prix-versenyét, holtversenyben áll a második helyen az azeri Tejmur Radzsabovval, de riválisai még értékes pontokat szerezhetnek a hatodik tornán.

A nyolcaddöntő rájátszásának eredményei:
Vachier-Lagrave (francia, 2718) - Gelfand (izraeli, 2758) 3,5 - 4,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, (v), 0 - 1)
Gasimov (azeri, 2758) - Caruana (olasz, 2652) 3,5 -1,5 (döntetlen, döntetlen, 1 - 0 (s), 1 -0, döntetlen)
Wesley So (Fülöp-szigeteki, 2640) - Malahov (orosz, 2706) 1 - 4 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1 (v), 0 - 1, 0 - 1)
Bacrot (francia, 2700) - Ponomarjov (ukrán, 2739) 2,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), döntetlen, döntetlen, 0 - 1)
Griscsuk (orosz, 2736) - Jakovenko (orosz, 2736) 3 - 5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1(v), 0 - 1)